Son Dakika
18 Mart 2018 Pazar
25 Mayıs 2016 Çarşamba, 08:39
Kazım Çetinkaya
Kazım Çetinkaya [email protected] Tüm Yazılar

BAŞARI ZAFERİN HABERCİSİDİR

BAŞARI ZAFERİN HABERCİSİDİR

Başarının havada uçan bir talih kuşu olmadığını hepimiz biliriz. Başarının gerçekleşmesi için bir takım hazırlıkların yapılmasının gerekliliğini unutmamalıyız.

Damla, kendini tamamlamadan damlamaz. Suyun oluktan akıp sel olmasının temelinde damla damla akan suyun kabarcıkları vardır.

Bugünkü işi yarına erteleyenler, yarın başarılı olmazlar. Yarını beklemeden bugün işe başlamak, başarı için temel anahtardır.Yarın çok geç olabilir.

Başarının tadına varanlar, yeni başarının yollarını araştırır ve başarı üzerine başarı katarlar. Paranın parayı çektiği gibi, başarı da başarıyı çeker.

Başarısız olma korkusunu yenemeyenler başarılı olamazlar. Gerçek başarıyı yakalamak istiyorsak, medeni cesaretimizin gereği olarak, başarısız olma korkusunu yenmemiz gerekir.

İnatla ve inançla başarabileceğine kanaat getirmeyenler başarının yanından geçemezler. Çok çalışmaktan ziyade olumsuzluklar karşısında direnmek gerekir.

Geride kalmamak için feraset ve basiretle ileriyi görmek zorundayız. Gözünü yüksek hedeflere diken komutanlar, zaferi kolay elde etmişlerdir.

Yola çıktıktan sonra geriye dönüp bakmak cesaretimizi kırar. Geriye dönüp bakanlar ileri hedeflere varamazlar. Gözü zirvede olanlar, zirveye otururlar.

Yenilen pehlivanlar sahalarda pes etmeyi akıllarına getirmezler.Yapılan her deney ve çalışmanın yeni deneyimler kazandıracağını biliyoruz.

Yenile yenile yenmeyi öğrenen pehlivanlar sonunda başpehlivan olurlar. Baş pehlivan, ortam ve koşulların olumsuzluklarına aldırmayan yürekli insandır.

Hayatın her alanında, gücümüzün büyük bölümünü, üstlendiğimiz görevimizde gösterdiğimiz başarıdan alırız.  Yaşam, başarıyla renklenir, heyecanlanır.

Önce inanmasını bileceğiz, mükemmel bir inanca sahip olacağız. İstemesini bilmeyenler, irade ve arzularını hedefe kavuşturmayanlar başarılı olamazlar. İnanç ve istek başarının müjdecisidir.

Başarının üç anahtarı; inanmak, istemek ve çalışmaktır. Yüce Yaratıcı çalışan herkese çalışması nispetinde  başarı kazandırıyor.

Şeytana ortak olmadığımız, hile ve desiselerle sürdürmediğimiz, nefsimize, neslimize toplum ve birey yararına çalıştığımız her işin akıbeti başarıyla sonuçlanır.

Şeytanın avukatlığına soyunan bir takım haddini bilmezlerin İlâhî adaletin tecelli kanunlarına dil uzatmaları, en hafif tabiriyle nankörlüktür, eblehliktir.

Başarmak yolunda mücadele etmek, cesaretle ve inatla atılan her adımın bizi zafere taşıyacağına olan umudumuzu ve inancımızı sağlamlaştırır.

Şartların ve ortamın muhalefeti bizi korkutmamalıdır. Her kesin bildiği kuraldır. Uçurtma bile ters yönden gelen rüzgârla uçar.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: