Son Dakika
21 Şubat 2018 Çarşamba

“İrademiz, namusumuzdur”

02 Ağustos 2016 Salı, 09:40

Aydın Kahta’da demokrasi nöbetine katıldı

“İrademiz, namusumuzdur”

 

Kâhta’da düzenlenen ‘Demokrasi Yürüyüşü ve Milli İradeye Saygı Mitingi’nde meydanlar hınca hınç doldu. Sağlık çalışanlarının yoğun katılımıyla başlayan demokrasi şöleninde, alandakiler Grup Yürüyüş’ün seslendirdiği ezgilerle, marşlarla coştu.

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği, Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kahta Devlet Hastanesi, Sincik Devlet Hastanesi ve Gerger Devlet Hastanesi yöneticileri, çalışanları ve binlerce vatandaşın katılımıyla AKEDAŞ kavşağında başlayan  ‘Demokrasi Yürüyüşü’  Kâhta terminal binası alanındaki miting meydanında son buldu.

Kâhta otogar meydanında düzenlenen mitinge, TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Hanifi Erdem, İlçe Başkanı Engin Akel, Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Fatih Doğan, Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Abdulkadir Dost, Sincik ve Gerger İlçe Hastanesi Yöneticileri, Belde Belediye Başkanları, STK temsilcileri, Kurum Yöneticileri, Sağlık Çalışanları ve binlerce vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Hanifi Erdem yaptı. Erdem yaptığı kısa konuşmada; “Darbe girişiminde bulunan hainlerin en ağır şekilde cezalandıracağından kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

AK Parti Kahta İlçe Başkanı Engin Akel ise yaptığı selamlama konuşmasında; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7 Ağustos’a kadar medyalardan ayrılmayacağız sözünü hatırlatarak, demokrasi nöbetini o tarihe kadar tutmaya devam edeceklerini açıkladı.

15 Ağustostan beri Kâhta halkı ile birlikte sabahlara kadar demokrasi nöbetini tutmaya devam ettiklerini belirten Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ise, PKK’nın son saldırılarını işaret ederek, Kürtçe; “Meclis Başkanvekilimiz Kürt, Valimiz Kürt, Maliye Bakanımız Kürt, Kaymakamımız Kürt. Derdiniz nedir sizin? Kim ki bu millete, bu Ülkeye ihanet ederse, Allah onların belasını versin. Varsa bir sorun işte meydan, işte siyaset, işte meclis. Gelin her birlikte çözelim.” dedi.

Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ise konuşmasında “Tüm sağlık yöneticileri, çalışanlarına ve tüm katılımcılara teşekkür ederek,15 Temmuz’dan bu yana sağcısıyla solcusuyla sabah ezanına kadar demokrasi nöbetini tuttuklarını ifade etti. Kaymakam Kaya, Cumhurbaşkanının 7 Ağustos gününe kadar devam etmesini istediği demokrasi nöbeti talimatını hatırlatarak, ölümüne devletimizin, ölümüne Cumhurbaşkanımızın yanındayız.” dedi.

Irademiz-Namusumuzdur-(6)Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisine sızmış bir grup haşhaşinin darbe girişimine karşı kararlı ve dimdik ayakta durarak demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmalarından dolayı Kâhta halkına teşekkür eden AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat ise, Allah’ın hesabının milletin iradesine engel olmaya çalışanların hesabını bozduğunu hatırlatarak, “Bu birlik, bu beraberlik, bu kardeşlik olduğu müddetçe FETÖ hainleri değil hiç kimse bu ülkeye yan gözle bakamayacaktır.” dedi.

 

Millet iradesine sahip çıktı

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ise, “Sizlere Başkomutanın selamını getirdim, sizlerinde selamını Başkomutana götüreceğim inşallah.” diyerek başladığı konuşmasında, “Günlerce uyumadık, gecemizi gündüzümüze kattık. Gündüz ekmek peşinde, gece namusumuzun nöbetini tuttuk. Çünkü biz irademizi namusumuz bildik. Çünkü biz şehitlerimiz için, ay yıldızlı bayrağımız için, ezanımız için, vatanımız için, milletimiz gerekirse bu alçaklara karşı ne yapmamız gerekiyorsa hedef olmaya, siper olmaya hazırız. Siz Kâhtalı hemşerilerimden Allah razı olsun, hepinizin ellerinden, alınlarınızdan öpüyorum. Allah hepinizden razı olsun. Böyle yiğit kardeşlerimiz, hemşerilerimiz ve en az sizler kadar cesur olan Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız olduktan sonra kahpe rüzgâr nereden eserse essin, vız gelir tırıs gider.” dedi.

Tüm dünya basının bu milletin bir gecede vatanın ne demek olduğunu nasıl manşetlere taşıdığını her kesin gördüğünü belirten Aydın, Ülkede yaşanan her darbeden sonra milletin kendisine yakın olanı iş başına getirdiğini hatırlatarak, bu sefer milletin kendisine yakın değil kendisinden olanı Cumhurbaşkanını iş başına getirdiğini söyledi.

‘Asıl Darbeyi Millet Yaptı’

Asıl darbeyi milletin yaptığını söyleyen Başkanvekili Aydın, “Engellisi, yaşlısı, kadını, genci 17 gündür bu meydanlarda ise bunun bir sebebi var. Onlar bunu anlayamazlar. O alçaklar anlayamaz. Onlar Allah’ın hesabını unuttuğu gibi bu milletin imanlı evlatlarını unuttular. Onlar bu millete güvenmediler. Ama bu milletin tokadını öyle bir yediler ki, o gafiller o iradesini FETO ya teslim eden ahlaksızlar terörist başı ile birlikte en büyük darbeyi sizlerden aldı. Asil darbeyi millet yaptı.” dedi.

Sahte demokratların, naylon demokratların yıllarca milletin aklıyla alay edip iğrenç yakıştırmalarda bulunduklarına işaret eden Aydın, “Yıllar yılı insanlarımıza makarnacı, kömürcü diyerek insanımızın aklıyla alay ettiler. Bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam şeklinde iğrenç yakıştırmalarda bulundular. Senin Oyunla benin Oyum bir olmaz dediler. Ama bu millet bu sahte demokratlara, bu naylon demokratlara öyle bir tokat attı ki; onlar 15 Temmuz gecesi fırınlara, bankamatiklere koşarken bu millet darbeci hainlerin tanklardan attıkları toplara, uçaklardan ve helikopterlerde attıkları bombalara, kurşunlarına göğsünü siper etti. Bre gafiller asıl millet’te burada, asıl demokratlarda burada.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından sahne alan Grup Yürüyüş, seslendirdiği Türkçe,  Kürtçe ezgi ve marşlarla meydanı dolduran binlerce vatandaşı coşturdu. Konserin son bulması ile vatandaşlar Mustafa Kemal Caddesi üzerindeki demokrasi nöbetinin tutulduğu alana giderek burada sabaha kadar nöbet tuttu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: