Son Dakika
25 Şubat 2018 Pazar

İftar davetini kana buladılar

13 Haziran 2017 Salı, 07:35

İftar davetini kana buladılar

İftar yemeğinde husumetli aileler birbirine girdi: 5 yaralı. Adıyaman Valisi Abdullah Erin, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ve Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’ın da katıldığı iftar programında çıkan kavgada 5 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Kahta ilçesinde bir düğün salonunda Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Arnavutköy Adıyamanlılar Derneği (GADER) ve Kahta ilçe Belediyesi tarafından düzenlenen ve TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ve milletvekillerinin de katıldığı iftar programında aralarında önceden husumet bulunan iki aile arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.  Sandalye, tekme ve yumrukların uçuştuğu kavgada ilk belirlemelere göre 5 kişi yaralandı. Polisin araya girmesiyle taraflar ayrılırken, 112 ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından ambulanslarla Kahta Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan 1’inin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Adıyaman Valisi Abdullah Erin ve Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’ın da katıldığı programda kavganın TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’ın, Katar’a uygulanan ambargoyu eleştirdiği esnada çıktığı belirtildi. Çok sayıda kişinin gözaltına alındığı olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Toprak’tan İftarla İlgili Açıklama

Kavgalı iftarla ilgili bir açıklama yapan Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, “Bizler her sene geleneksel olarak 3 iftar programı düzenliyoruz, birini kendi personelimizle, birini Ramazanın ortalarına doğru tüm hemşehrilerimizle,  bir diğerini de Kadir Gecesinde düzenliyoruz.

11 Haziran’da verilen iftar ile ilgili ben daha önce TBMM başkanvekilimiz Sayın Ahmet Aydın’ı arayarak kendisine ne zaman müsait olacaklarsa her sene geleneksel olarak vereceğimiz iftar programını yapmak istediğimizi kendilerinin aramızda olması için uygun  bir zamanlarını bizlere haber vermelerini rica ettik.

TBMM başkan vekilimiz bir sonraki gün arayıp ayın 11’inde müsait olduklarını ifade ettiler bunun üzerine bizler de hazırlıklarımızı yaptık.

Birkaç gün sonra GADER başkanı Ramazan OKAY ve  yönetim kurulu yanımıza gelerek ilçede bir iftar vermek istediklerini ifade ettiler.  Biz de ayın 11’inde  programımızın olduğunu bunu TBMM başkanvekilimizin de bilgisi dahilinde hazırladığımızı ifade ettik.

GADER başkan ve yönetimi ise kendi aralarında istişare edeceklerini ve sayın vekilimiz ile de görüşeceklerini söylediler.  Daha sonra gelip ayın 11’inde bizim hazırladığımız programı birlikte yapalım teklifinde bulundular.

Bizler de hemşerilerimize ait bir dernek olduğundan birlik ve beraberlik ruhu yaşatmak adına bu teklifi kabul ettik.

2000 kişilik bir iftar vermek istediklerini söylediler. Biz de iftara ortalama 5000 kişinin katıldığını geriye kalan 3000 kişilik yemeğin de tarafımızdan verileceğini ifade ettik hatta kendilerinin herhangi bir ödeme yapmalarına gerek olmadığını da ifade ettik fakat GADER yönetimi zaten bu programı İstanbul’da yapacaklarını ve bu sene ilçemizde yapmak istediklerini ifade ettiler.

2000 kişilik yemeği karşıladılar, programa 5000 civarında hemşehrimiz katıldı.

Kamuoyuna bu konuyla ilgili yanıltıcı bilgiler verilmektedir, olay tamamen bundan ibarettir.  Bütün kamuoyunun takdirine sunuyorum.”  dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: