Son Dakika
17 Mart 2018 Cumartesi

Erikli Aktoprak Ortaokulu’nda Bilim Şöleni

26 Mayıs 2016 Perşembe, 07:59

Erikli Aktoprak Ortaokulu’nda Bilim Şöleni

 

Kâhta İlçesi Erikli Aktoprak Köyü Ortaokulu 4006 TUBİTAK Bilim Fuarına ev sahipliği yaptı. Fen Bilgisi Öğretmeni Gülcan ÇEVİK koordinasyonunda öğrencilerin hazırlamış olduğu ürünler okul bahçesinde sergilendi.

“TÜBİTAK Bilim Fuarları”, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin eğitim/öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamakta. Bu amaç doğrultusunda ilimizde de birçok okul proje sunmuş ve kabul edilen projeler sergilenmeye başlandı.

Adıyaman’da gerçekleştirilen 4006 TUBİTAK Bilim Fuarlarından biri de 25-27 Mayıs tarihleri arasında Kâhta Erikli Aktoprak Ortaokulunda gerçekleştirildi. OKUL Müdürü Mahmut Turan’nın konuklara yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından gerçekleştirilen açılış töreninde Kâhta Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman YILMAZ kısa bir konuşma yaptı. Şube Müdürü konuşmasında TUBİTAK Bilim Fuarlarının öğrencilerin emekleri ile daha bir anlam kazandığını belirtti.

Açılışın ardından Erikli Aktoprak Fen Bilgisi Öğretmeni Gülcan Çevik’in rehberliğinde konuklar öğrencilerin ürünlerini sergiledikleri stantları gezdiler. Stantlarda öğrencilerden ürünleri hakkında bilgi alan konuklar daha sonra ikram bölümüne geçtiler.

Erikli Aktoprak Ortaokulu 4006 Bilim Fuarına Kahta Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdurrahman YILMAZ ve Mahmut Altınsoy ile birlikte çevre köy okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: