Son Dakika
14 Aralık 2017 Perşembe

Yoğun kar yağışı geliyor

31 Ocak 2017 Salı, 08:04

Yoğun kar yağışı geliyor

 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, kar nedeniyle halen 186 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu, Elazığ, Tunceli ve Bingöl için yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.

Geçtiğimiz hafta içi iki gün aralıksız yağan kar nedeniyle halen Bingöl’de 98, Elazığ’da 50  ve Tunceli’de 38 olmak üzere 3 ilde toplam  186 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu öğrenildi. İl Özel İdaresi ekipleri kapalı olan köy yollarının açılması için çalışmalarına 24 saat aralıksız devam ederken, meteoroloji bugün o iller için yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre, Salı gününün ilk saatlerinden itibaren bölge genelinde başlayacak yağışların, Bingöl il geneli ile Elazığ’ın Karakoçan, Palu, Kovancılar, Alacakaya, Kovancılar ilçeleri, Tunceli’nin Nazımiye, Pülümür ve Mazgirt ilçelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması beklenmektedir” denildi.

 

Çığ ve kuvvetli rüzgar uyarısı

Öte yandan meteoroloji kar yağışı dışında bölge genelinde iller için çığ ve saatte hızı 60 kilometreye kadar çıkması beklenen kuvvetli rüzgar ile ilgili de uyardı. Yapılan uyarıda, “Yüksek eğime sahip dik yamaçlarda, mevcut kar örtüsü üzerine yeni kar yağışı ile birlikte Perşembe gününe kadar Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl’de kuzey, kuzeybatılı yönlerden yer yer esmesi beklenen kuvvetli rüzgarların saatte 40 ile 60 kilometre arasında olması etkisiyle çığ riski bulunmaktadır. Oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi. (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: