Son Dakika
21 Mayıs 2018 Pazartesi

Yıldırım’dan Hemşirelere Karanfil

13 Mayıs 2015 Çarşamba, 10:03

Yıldırım’dan Hemşirelere Karanfil

 

HDP Adıyaman Milletvekili Adayı Behçet Yıldırım hemşireleri günü vesilesiyle Adıyaman Üniversitesi Araştırma hastanesinde hemşireleri ziyaret ederek karanfil dağıtıp hemşireler günü kutladı.

HDP Adıyaman İl Örgütü kurduğu komisyonlarla merkezde, ilçelerde ve köylerde seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. HDP Adıyaman milletvekilleri Ferhat Temel Besni Yasin Tahta Kâhta İlçesinde Ayten Yılamaz, Birsen Tunç köy ziyaretleri yaparken Behçet Yıldırım ve beraberindeki HDP’li heyet ise Hemşireler günü vesilesiyle Adıyaman Doğumevi ve Çocuk hastanesi, Adıyaman Üniversitesi Araştırma hastanesini ziyaret ederek hemşireler ve ebeler günü kutlayarak karanfil ve seçim bildirileri dağıttı. Köylerde ve içlerde yoğun ilgili ile karşılanırken HDP milletvekili adayı Behçet Yıldırım ise Adıyaman Üniversitesi Araştırma hastanesi çalışanları ve hasta yakınları tarafın yoğun ilgiyle karşılandı.

Yildirimdan-Hemsirelere-Karanfil--(4)AK Partinin sağlık politikasını eleştiren ve hemşireler günü ile ilgili açıklama yapan HDP Adıyaman milletvekili adayı Behçet Yıldırım,“Kadın, toplumun her alanında olduğu gibi sağlık alanında da emeği ile her noktasında var olmasına rağmen yine görünmez kılınmaktadır. Kadınlar, tarihin ilk zamanlarından bu yana sağaltımın bir parçası olmuştur. Bugün, ebe ve hemşireler, hastanelerin ve diğer tüm sağlık kurumlarının temel direkleri olmalarına rağmen, karar alma süreçleri ve ekonomik haklar bakımından ikincil konuma itilmişlerdir, diyen Yıldırım, “Sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde ve sürekliliğinin sağlanmasında oldukça önemli bir yeri olan ebe ve hemşireler, sağlık hizmetlerinin ticarileşmesi ve sağlık sisteminin bu dönüşüme paralel olarak yapılandırılması nedeniyle önemli sorunlar yaşamaktadırlar. Türkiye’de halka sunulan sağlık hizmetinin niteliği açısından ebe ve hemşirelerin sorunları artık daha fazla göz ardı edilemeyecek bir noktaya gelmiş bulunmaktadır. Öncelikle, sağlıkta dönüşüm programı ile yaygınlaştırılan güvencesizlik sonucunda aynı okulu bitiren, aynı işi yapan, aynı unvana sahip kişilerin farklı özlük ve mali haklara sahip olması kesinlikle kabul edilir bir durum değildir” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz