Son Dakika
24 Şubat 2018 Cumartesi

‘Suskun Dilim’ Okurlarıyla buluştu

01 Nisan 2015 Çarşamba, 09:53

Çelik, Üçüncü Kitabını tanıttı

‘Suskun Dilim’ Okurlarıyla buluştu

 

Gazeteci-Yazar Fahrettin Çelik’in İz Ajans Yayıncılık’tan çıkardığı ve editörlüğünü Genel Yayın Yönetmenimiz Naif Karabatak’ın yaptığı ‘Suskun Dilim’ adlı şiir kitabının tanıtım ve imza günü düzenlendi.

51’,nci Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Adıyaman  İl Halk Kütüphanesinde düzenlenen etkinliğe Samsat Kaymakamı Kürşad Atak, Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, kurum müdürleri, STK temsilcileri, basın mensupları ve üniversite öğrencileri katıldı. Fahrettin Çelik, yazdığı şiir kitabı okuyucularının yoğun ilgisiyle karşılaştı.  Fahrettin Çelik, imza gününe gelen davetlilerle birlikte, kitabının resminin işlendiği pastayı kestikten sonra, kitaplarından imzaladı.

Gazeteci-Yazar Fahrettin Çelik, küçük yaştan beri yazmayı sevdiğini ve yazmanın yaşamının bir parçası haline geldiğini belirterek; “Şiir benim için yaşadıklarımı, düşündüklerimi veya hissettiklerimi dışa vurma aracı olmuştur. Sevinçli veya üzüntülü bir ruh halinde, ahenkli bir yazı yazmanın adı olmuştur benim için şiir. Edebiyatın bütün dallarına olan tutkum, çocukluğumdan başlayarak beni bir şeyler yazmaya sevk etti. Okul yıllarında yapılan şiir, kompozisyon yarışmaları benim şiir veya yazı yazmamı, yazdıklarımı başkalarıyla paylaşmamı sağladı. Daha sonraki yıllarda da şiir yazmakla birlikte, kendim beğenmediğimden, bu yazdığım şiirleri sürekli imha etme yoluna gittim. Gerek düz yazı gerekse de şiir yazarken çok acele yazma ve bitirme gibi bir huyum var. Daha sonra düzenleme gibi bir alışkanlığım da yok. İlk başta yazdıklarımı olduğu gibi bırakarak ve o anki ruh halimi yazdıklarımla ebedileştirmek istercesine dokunmamaya özen gösteririm. Yazmak benim için yaşamsal bir gerekliliktir. Yayınlayım veya yayınlamayım her gün mutlaka bir şeyler karalamak benim için bir ihtiyaç olduğu gibi ekmek-su kadar önemlidir. Şiirlerinde aşkı yazmayan şair var mıdır bilmiyorum. Çeşitli konularda şiirler yazmaya çalıştım. Kahramanlık, vatan, tabiat gibi konular ile dini içerikli şiirler de yazmaya çalıştım ama bu kitabıma sadece aşk içerikli olanları seçtim. Umarım ‘Suskun Dilim’ bu eserle suskunluğunu bozarken, siz değerli okuyucular okumaktan tat alırsınız. Cemal Safi ile tanıştıktan sonra okumuş olduğu bir şiirimi beğendiğini ifade etmesi beni cesaretlendirdi ve bu kitabımı çıkarmaya karar verdim. Ülkemizde yaşayan en büyük şair olarak kabul edilen Cemal Safi’nin kitabıma sunuş yazma lütfunu göstermesi benim için en büyük bahtiyarlıktır” dedi.

Kitap tanıtım ve imza gününde bir açıklama yapan Samsat Kaymakamı Kürşad Atak; “Fahrettin Çelik, çalışkan bir arkadaşımız. İş hayatının dışında kendisinin hem gazetecilik hem de yazarlık yönü var. Bugünde kendisinin üçüncü kitabı olan ‘Suskun Dilim’ adlı şiir kitabının imza gününde birlikteyiz.  Duygularını çok güzel şiirize ettiği bu kitabını inceleme fırsatı bulduk. Kendisini tebrik ediyor, bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum” dedi.

Fahrettin Çelik’in çok güzel bir çalışmaya imza attığını belirten Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat ise; “Fahrettin kardeşimizin büyük emekler vererek hazırlamış olduğu şiir kitabının tanıtım gününde yanından olmaktan büyük mutluluk duydum. Allah hayırlı uğurlu eylesin” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: