SGK’dan ATSO’ya Ziyaret

13 Mayıs 2015 Çarşamba, 09:25

SGK’dan ATSO’ya Ziyaret

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Fuat Tekin, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu’yu Sosyal Güvenlik Haftası münasebetiyle ziyaret etti.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Fuat Tekin, beraberinde İl Müdür Yardımcısı Nasuh Doğan ile birlikte ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu’yu ziyaret etti.

Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında kurum ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirten SGK İl Müdürü Fuat Tekin, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu’ya SGK’yla ilgili bilgi verdi. İstihdamın arttırılması, iş gücü kaybının önlenmesi ve çalışanların sosyal güvenlik şemsiyesi altında olmasının önemine değinen Tekin, çalışanların sigortalanmasının önemi üzerinde durdu.

Tekin; “Kurum olarak Adıyaman halkına ve Adıyaman iline güzel şeyler vermeye çalışıyoruz. Sosyal Güvenlik açısından en iyisini yapmaya çalışıyoruz.  Bu aşamada hafta boyunca etkinliklerimiz olacak. Fırsat buldukça ilimizde faaliyetini sürdüren sivil toplum örgütleriyle görüşüyoruz istişare halindeyiz, bilgilendirme yapıyoruz. Bu kapsamda Ticaret ve Sanayi Odamızı ziyaret etmek istedik. Hizmette amaç kaliteyi arttırmak, insanımıza en iyisini vermek. Sosyal Güvenlik anayasal bir haktır bunu her zaman söylüyoruz insan yaşantısının olmazsa olmazıdır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, “SGK reformu ile birlikte toplumun herkesimi sağlık sisteminden eşit ve erişilebilir oranda hizmet almaktadır. Eskiye nazaran SGK’dan memnuniyet oranının giderek arttığını görüyoruz. Sosyal Güvenlik Kurumumuz dinamik, sürekli kendini ve hizmetlerini yenileyerek, hizmet kalitesini her geçen gün daha da artırarak, vatandaş odaklı bir anlayışla hizmet etmektedir. Bu modern hizmet anlayışı vatandaşlarımızı ve bizleri mutlu etmektedir. Ayrıca hiçte doğru bulmadığım bir konuda kayıt dışı insan çalıştırma konusu. Türkiye’de her çalışan 100 kişiden 34’ü kayıt dışı çalıştırılıyor. Ancak Adıyaman’ımız bu konuda iyi durumda. Bu da bizleri sevindiriyor. Önemli bir görevi sürdüren Sosyal Güvenlik Kurumumuzun müdürüne ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: