Son Dakika
20 Mayıs 2018 Pazar

Meteorolojiden Fırtına ve Hortum Uyarısı

17 Haziran 2016 Cuma, 09:20

Meteorolojiden Fırtına ve Hortum Uyarısı

 

Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, şiddetli rüzgar ve fırtına ihtimaline karşı 5 ilde oluşabilecek hortum, çatı uçması ile direklerin devrilmesine karşı uyardı.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, ”Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre rüzgarların Malatya, Tunceli, Elazığ, Adıyaman ve Bingöl  çevrelerinde  periyod boyunca aralıklarla Kuzey ve Kuzeybatı yönlerinden kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Kuvvetli rüzgar sebebiyle oluşabilecek olumsuzluklara dikkat edilmesi gerekir” dendi.

 

Hortum Uyarısı

Merkez tarafından, zaman zaman saatte 75 kilometre hıza kadar çıkma ihtimali olduğu belirtilen şiddetli fırtına nedeniyle çatı uçması, hortum,ağaç ve direklerin devrilmesine karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerektiği de ifade edildi.

Hava sıcaklıklarında 2-3 derecelik düşüş bekleyen Meteoroloji, Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl’de havanın  parçalı ve çok bulutlu,gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceğini bildirirken, bölgesel dolu yağışlarının da olabileceğini belirtti.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz