Son Dakika
20 Mayıs 2018 Pazar

“Gerçeği yansıtmayan, masa başı haber”

29 Haziran 2017 Perşembe, 09:18

AK Parti Milletvekili Boynukara’dan Star’a Tepki:

“Gerçeği yansıtmayan, masa başı haber”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, Star Gazetesinin önceki günkü manşetine tepki gösterdi. Boynukara, haberin araştırmadan yapılan, gerçeği yansıtmayan ve masa başı bir haber olduğunu söyledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, “Bugün Star Gazetesinde manşetten verilen haber, masa başı bir haber.” dedi.

Boynukara, “Ülkemizde tüketilen sigara üretiminde kullanılan yerli tütün miktarının yok denilecek düzeye indiği gerçeğini ve küresel sigara üreticilerinin pazar tahakkümünü görmeyen, gizlemeye çalışan bir haberdir. Üreticiler ve çiftçi temsilcileriyle görüşülmeden yapılmış bir haberdir. Açık tütün olarak bilinen kıyılmış tütünün büyük bir kısmı Adıyaman Çelikhan bölgesinde üretilmektedir. Coğrafyası ve hava koşulları itibariyle herhangi bir işlem yapılmadan kullanılabilmektedir.” dedi.

Sigara ve tütün mamulleri kullanmayan birisi olduğunu hatırlatan Boynukara, “Tütün ve sigara kullanmayan birisiyim. Ama kullanan insanların olduğu bir atmosferde konuyu etraflıca tartışmak gerekir. Bunu yapmadan, masa başında ve güvenlik birimlerinin içindeki kimi kişilerin verdiği gerçeği içermeyen bilgilerle üreticileri töhmet altında bırakmak sorumsuzluktur. Adıyamanlı tütün üreticileri vatanına bağlı ve terörün her türlüsüne karşı olan insanlardır. Teröre karşı olan Adıyamanlı çiftçileri, teröre destek verenler şeklinde sunmak sorumsuzluktur.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz