Son Dakika
23 Şubat 2018 Cuma

“Gençler, milletin potansiyel gücüdür”

20 Mayıs 2017 Cumartesi, 10:03

Fırat’tan 19 Mayıs Açıklaması

“Gençler, milletin potansiyel gücüdür”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Salih Fırat, 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Fırat mesajında, “Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık meşalesini yaktığı ve gençlere armağan ettiği 19 Mayıs, milletimizin kurtuluşu için çok önemli bir milat olarak tarihteki yerini almıştır.  O gün atılan bu adımın ardından millet olarak verdiğimiz mücadele sonucunda bugünkü tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti gençliğimize emanet edilmiştir.

Gençler bir milletin en önemli potansiyel gücüdür. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin her alanda gelişmesi ve güçlenmesinin önemi ve sahip olduğumuz genç potansiyeli iyi değerlendirmenin uluslararası arenada söz sahibi olma açısından önemli avantajlar sağlayacağı bilinciyle her zaman gençlerimize güvenerek onların gelişimi için hiçbir fedakârlıktan imtina etmediğimizi kesinlikle söyleyebiliriz. Bu bağlamda 16 Nisan referandumuyla birlikte seçilme yaşının on sekize düşürülmesi gençlerimize olan güvenimizin en büyük göstergesi olmuştur.  Ayrıca ülkemizi hedef alan dış güçlerin ve terör örgütlerinin gençlerimiz için önemli bir tehdit olduğu unutulmamalıdır. Bu unsurlar onlarca yıldan beri eğitim kurumları aracılığıyla gençlerimize nüfuz etmeye çalışmaktadır. FETÖ/PDY ve benzer yollarla gençliğimizi hedef alan bu şer odaklarıyla mücadelemiz artarak devam edecektir.

Bu duygularla 19 Mayıs’ı gençlerimize armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve şükranla anarak, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarım.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: