Son Dakika
19 Nisan 2018 Perşembe

“Gazeteciler, inşaattan daha önemlidir”

15 Temmuz 2016 Cuma, 09:25

Kıymaz’dan Basına Saldırıya tepki

“Gazeteciler, inşaattan daha önemlidir”

 

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Adıyaman’da, AVM inşaatı binasında meydana gelen göçük olayını görüntülemeye çalışan basın mensuplarına yönelik yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi.

Gazetecilerin asli görevi bağlı bulunduğu ajanslara ve gazetelere haber yetiştirmek olduğunu hatırlatan GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, “İnşaatı devam eden binada meydana gelen göçük olayı ve 8 işçi kardeşimizin yaralanması bizleri de üzmüştür.

Olayı haber alan gazeteci meslektaşlarımız bağlı bulundukları kuruma haber yetiştirmek için sahada çaba sarf ederken onları engellemeye kalkmak, hakaretler etmek, kötü söz söylemek hiç hoş olmayan şeylerdir.

Bizler ilde yaşanan ve haber değeri taşıyan her şeyi nasıl haber yapıyorsak bir inşaatta meydana gelen göçük ve bu göçükte 8 yaralının olması haber değeri taşımaktadır. Çok sayıda kişinin bir anda birkaç gazeteci arkadaşımıza saldırmaya kalkması bizleri üzmüştür. Olay yerine gelen ve inşaat sahibi olan ve aynı zamanda ATSO Başkanı Mustafa Uslu basın camiasına en yakın isimlerden birisi olarak kendisi ortamı yumuşatması, herkesi sağduyuya davet etmesi gerekirken basın mensuplarına şiddetle kızması, bağırması, çağırması oradaki çalışanları daha da galeyana getirmiştir.

Gazeteci arkadaşlarımızın gönlü kırılmıştır ve onların gönlü inşaattan daha önemlidir, memleketin yükünü taşıyan arkadaşlarımıza yönelik çirkin tavırdan dolayı ATSO Başkanı Mustafa Uslu ve müdahil olan herkesin basın emekçilerinden özür dilemelerini bekliyoruz.

GAP Gazeteciler birliği olarak meydana gelen olayı şiddetle kınıyoruz ve bir daha bu tür olayların tekrarlanmamasını ümit ediyoruz” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: