Son Dakika
19 Nisan 2018 Perşembe

“Eğitimde büyük mesafe alındı”

29 Mayıs 2015 Cuma, 09:58

Boynukara’dan, Eğitim-Bir-Sen’e Ziyaret

“Eğitimde büyük mesafe alındı”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Adnan Boynukara Eğitim-Bir-Sen Besni temsilciliğini ziyaret etti.

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Besni İlçe Başkanı Halil Karakuş, “Yönetim kurulu ve üyelerimiz adına nazik ziyaretlerinden dolayı AK Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Sayın Adnan Boynukara’ya teşekkür ederim. Ülkemizin, Adıyaman ve Besni’nin geleceği için yola çıkmış bütün adaylara başarılar dilerim” dedi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Adnan Boynukara, sendika üyelerinin hazır bulunduğu salonda konuşma yaparak, kendisinin ve partisinin 13 yıllık AK Parti iktidarında neler yapıldığını ve önümüzdeki dönemde neler yapacaklarını anlattı.

Boynukara, “Eğitim alanında 13 yıl öncesi ile bugünü kıyasladığımızda farkın ortada olduğunu ,eğitim alanında alınan büyük mesafeyi görmemek mümkün değildir. İmam-Hatip ortaokulları ve liselerinin açılması, diğer ortaokul ve liselerde seçmeli Kur’ân-ı Kerîm, Hz. Muhammed’in Hayatı gibi derslerin okutulması, liselerdeki öğretmen ve öğrencileri fişlemek maksadıyla kullanılan Milli Güvenlik Bilgisi gibi bir dersi kaldırarak yerine Demokrasi ve İnsan Hakları dersi getirilmesi, kız öğrencilerimizin ve bayan öğretmenlerimizin başörtülü olarak derslere girebilmelerinin sağlanması gibi eğitim alanında büyük ve köklü değişiklikler yapıldı. Yeni ve Güçlü Türkiye ideali için elimizden gelen bütün gayreti ülkem insanı ve Adıyaman halkı için azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: