Son Dakika
21 Mayıs 2018 Pazartesi

Bayramda Cerabluslu Çocuklar Unutulmadı

17 Eylül 2016 Cumartesi, 10:10

Bayramda Cerabluslu Çocuklar Unutulmadı

 

Fırat Kalkanı Operasyonu ile hayatın her geçen gün normale döndüğü Suriye’nin Cerablus şehrinde Gaziantep Valiliği tarafından çocuklara oyuncak ve hediyeler dağıtıldı.

Vali Ali Yerlikaya tarafından Karkamış- Cerablus bölgesinde  İnsani Yardım ve Dağıtım Koordinatörü olarak atanan Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, beraberinde Karkamış Kaymakamı  Yusuf  Osman Diktaş ile birlikte,  terör örgütü DAEŞten  temizlenen Cerablus’ta,  savaş ortamının ağır psikolojisini üzerinden atmaya çalışan  çocuklara, çeşitli oyuncak ve hediyelerin dağıtımını gerçekleştirdiler.

Gaziantep Valiliğinin bu uygulamasından duydukları memnuniyeti ifade eden Cerablus halkı, başından itibaren Cerablusluların zor günlerinde hep  yanlarında olan Türkiye’ye ve Gaziantep halkına  şükranlarını ifade ederek Türk halkının yanlarında olmasının kendilerine güven verdiğini söylediler.

Vali Yardımcısı Çakıroğlu, yerli ve yabancı basın kuruluşlarına Cerablus için Valilikçe yapılan yardım ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Çakıroğlu, Carablus’a elektirk ve suyun verilmeye başlandığını  ifade ederek, bu çalışmaların süratle devam edeceğini ve inşallah tamamlanacağını söyledi.(PHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz