TEOG Şampiyonları Ödüllendirildi

18 Haziran 2016 Cumartesi, 08:10

TEOG Şampiyonları Ödüllendirildi

 

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında soruların tamamını doğru cevaplayarak Türkiye Birincisi olan Altınşehir Ortaokulu öğrencisi Zeynep Karakoç, Türkiye Petrolleri Ortaokulu Öğrencisi Sıdıka Yılmaz, Biraralık Ortaokulu öğrencileri Gülşen Saba ve Hayriye Kaya ile Kahta Gazi Ortaokulu öğrencisi İrem Güneri gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ederek Cumhuriyet Altını ve İPAD’le ödüllendirdi.

TEOG Türkiye birincisi öğrenciler, Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Okul Müdürleri, öğretmenleri ve aileleri ile birlikte Vali Abdullah Erin’i makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette öğrenciler Vali Erin’e bir buket çiçek takdim etti.

Eğitimde başarı grafiğini her geçen gün artıran Adıyaman’ın TEOG sınavında gösterdiği başarıyla Türkiye ortalamasının üstüne çıktığı ifade edildi.

Öğrencileri tebrik ederek bu başarının Adıyaman için gurur verici olduğunu belirten Vali Abdullah Erin, “Böyle pırıl pırıl öğrenciler yetiştiren öğretmenlerimize ve ailelerine çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız gösterdikleri bu başarıyla bize güzel bir hediye sundular. Akranlarına da ve gençlerimize de inşallah örnek olurlar. Gençlerimiz gösterdikleri başarı ile Adıyaman’ın yüzünü ağarttılar. Allah’ta inşallah onların yüzünü ağartır. Allah sizlerin yolunu açık etsin. Bu başarıda emeği geçen başta öğrencilerimizin öğretmenleri olmak üzere, okul idarecilerini ve ailelerini tebrik ediyorum” dedi.

Vali Abdullah Erin, TEOG Türkiye şampiyonlarını Cumhuriyet Altını ve İPAD’le ödüllendirdikten sonra öğrencilerle sohbet ederek günün anısına fotoğraf çekti.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: