Son Dakika
25 Şubat 2018 Pazar

“Zulümlerin vebalini kimse ödeyemez”

25 Nisan 2015 Cumartesi, 09:51

AGD’den, Mısır’da Yaşanan İdamlarla İlgili Açıklama

“Zulümlerin vebalini kimse ödeyemez”

 

Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şube Başkanlığı tarafından, Mısır’da, yaşanan idamlar ve hapis cezalarıyla ilgili basın açıklaması yapıldı.

Cuma Namazına müteakip Demokrasi Parkında yapılan basın açıklamasına Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, STK temsilcileri, dernek başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yapılan basın açıklamasını okuyan Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, “Bugün Mısır’da, yaşanan darbenin ardından ortaya çıkan hukuksuzlukları adaletsizlikleri hak ihlallerini protesto etmek için burada toplanmış bulunuyoruz. Kardeş ülke Mısır’da, ilk bağımsız ve serbest seçimle cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi ve arkadaşlarına karşı işletilen haksız süreç devam etmektedir. Verilen cezanın bir askeri cunta tarafından verildiği aşikardır. Mısır’da, Kardeşler Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii’nin de aralarında bulunduğu 14 teşkilat yöneticisine verilen idam cezaları onandı. ‘Rabia Operasyonları Birimi’ davasında 48 kişi ise, müebbet hapisle cezalandırıldı. Anadolu Gençlik Derneği olarak biz yeryüzünde ezilen, sömürülen, yoksul ve yoksun bırakılan ve insanlarının oluk oluk kanı akıtılan tüm toplumların bütün bu zulümlere karşı ortak bir irade beyanıyla bir araya gelmesi gerektiğine inanıyoruz. Hakkı üstün tutan bir anlayışla yeni bir dünya kurulmadığı müddetçe bu zulümler engellenemeyecektir. Üç günlük iktidar ve çıkar hesapları ile bu ideali terk etmenin vebalini kimse ödeyemez. Hepimizin üzerine düşen zalimlerin karşısında ve mazlumların yanında yer alışımızda sahici olmaktır” şeklinde konuştu.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: