Son Dakika
20 Mayıs 2018 Pazar

Yeni Çevre Yolu Yapılacak

26 Ekim 2016 Çarşamba, 08:55

AK Parti İl Başkanı Dimez’den Müjde

Yeni Çevre Yolu Yapılacak

 

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Adıyaman’ın 50 yıllık ana trafiğini rahatlatacaklarını müjdeledi.

Dimez, yaptığı açıklamada, “Adıyaman’ın şehiriçi trafiğini rahatlatacak, Atatürk Bulvarı bizim gözbebeğimiz. İlimizi tam ortadan ikiye ayırıyor. Çok büyük araçlar geçmeye başladı. Artık şehirler arası transit yolcu taşıyan firmalarda, Adıyaman’ın dışındaki firmalarda bu yolu kullanmaya başladılar, Nissibi köprüsünün yapılmasıyla birlikte. Bunu biz de takip ediyoruz. İnşallah Karadağı’ın arka tarafında yaklaşık olarak 29 kilometre uzunluğunda bir çevre yolu yapacağız. Bu çevre yolu daha önce Karadağ’ın güneyindeydi. Yapılan araştırmalar ve incelemeler neticesinde Karayollarından gelen ekiplerin de bu yöndeki telkinleriyle yolu arka tarafa aldık. Daha büyük ve daha güzel bir çevre yolu yapacağız” dedi.

 

Adıyaman’ın 50 Yıllık Trafik Sorunu Çözülecek

Adıyaman’ın 50 yıllık trafik sorununun çözüleceğini belirten Dimez, şunları kaydetti:

“Yani Adıyaman’ın 50 yıllık ana trafiğini çözecek bir proje. Şehir içi trafiğinde büyük araçların, mermerden dolayı tırların, kamyonların nakliye araçlarının hepsinin şehrin içine girmeden bir bypass yolu şeklinde olacak. Bu bu 29 kilometrelik yolun güzergahı belli oldu. Alan projesi bakanlıkça onaylandı. Önümüzdeki günlerde de inşallah bununla ilgili hızlı bir şekilde eğer elimizden gelirse, başarabilirsek, gerek yapım projesi, gerekse inşaat projesinin hepsini aynı anda ihale ettirme planı içerisindeyiz. İnşallah hafta sonu vekillerimiz de geldiğinde bu konuyu görüşeceğiz. Bunu da başarabilirsek hızlı bir şekilde, kamulaştırma problemi olmayacak o bölgede. Birçok arazi hazine arazisi. Dolayısıyla inşallah hızlı bir şekilde başlarsak, birkaç sene sonra Adıyaman’ın da Ziyaret Çayı köprüsünden ayrılan Şanlıurfa yol ayrımında tekrardan Gölbaşı karayoluna birleşen 29 kilometre uzunluğunda bir çevre yolumuz olacak. Yaklaşık 3-4 tane viyadük var. 2 tane tünel var. Bu proje Adıyaman’a çok nefes aldıracak bir proje. Buradan onun da müjdesini vermek istiyorum”(PHA)

2 Yorum

  1. Abdurrahman alagöz

    2 Ocak 2017 at 15:52

    Sayın başkanım iyi haberler veriyorsunuz teşekkür ederim. 4.çevre yolunun güzergahı konusunda bilgi verebilir misiniz, teşekkür ederim.

  2. Mert

    23 Mart 2018 at 22:48

    Baskanim bu yola nezaman baslancak bir bilgi verebilirseniz sevinirz adiyaman halki olark adi var kendi yok nezaman baslancak yola sze zahmet bilgi alablirsek sayglarimla baskanm ??

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz