Son Dakika
24 Şubat 2018 Cumartesi

Üniversite Kampüsü Asfaltlanıyor

09 Temmuz 2015 Perşembe, 10:09

Üniversite Kampüsü Asfaltlanıyor

 

Adıyaman Üniversitesi kampüs içerisinde devam eden yol çalışmalarında asfaltlama aşamasına gelindi.

Her geçen gün büyüyüp gelişen Adıyaman Üniversitesi içerisinde ulaşımın daha rahat ve sağlıklı yapılabilmesi için başlatılan yol çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Mevcut yolları genişletme çalışmalarının yanı sıra yeni açılan yollarla da kampüs içi trafiğin rahat bir nefes almasını sağlayacak yol yapım çalışmalarında sona doğru geliniyor.

Toplam 2260 m. Yolun asfaltlanacağı çalışmaların ilk aşaması olan Merkezi Derslikler ile Eğitim Fakültesi ek binasına kadar olan bölümün asfaltlanmasına başlandı.

Yeni yapılan yollarla Adıyaman Üniversitesinin daha modern bir görünüme sahip olacağını belirten Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Solmaz şunları söyledi: “Yol medeniyettir. Bu anlamda Üniversitemizin daha modern bir yapıya kavuşması için başlattığımız yol çalışmaları hızla devam ediyor. Mevcut yolları genişletmenin yanında yeni yollar da açarak kampüs içerisindeki araç ve yaya trafiğinin daha rahat olmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bugün başlattığımız asfaltlama çalışması ile yaklaşık 2260 m. yol asfaltlayacağız.”

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: