Son Dakika
17 Mart 2018 Cumartesi

“Türkiye, hep mazlumun yanında yer aldı”

17 Aralık 2016 Cumartesi, 08:42

Vali Erin göçmen aileyi makamında kabul etti

“Türkiye, hep mazlumun yanında yer aldı”

 

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü nedeniyle ülkelerindeki iç karışıklık nedeniyle Türkiye’ye gelerek Adıyaman’a yerleşen Suriyeli Abdul Malek Raslan ve ailesini makamında kabul etti.

Suriye’deki iç karışıklık dolayısıyla yaklaşık 3 yıldır Adıyaman’a yerleşen Suriyeli Abdul Malek Raslan ve ailesi, İl Göç İdaresi Müdürü Mahmut Öztürk ile Vali Abdullah Erin’i makamında ziyaret ederek, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü anısına bir buket çiçek takdim etti.

Suriyeli Raslan ailesini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Abdullah Erin,  Raslan ailesinin çocukları Zaıd, Nureddin ve Muhammed’i kucağına alarak yakın ilgi gösterip, çocuklara oyuncak ve çeşitli hediyeler verdi.

Türkiye Cumhuriyeti, Devleti ve Milleti olarak Suriyeli muhacirlere evlerini ve gönüllerini açtıklarını belirten Vali Abdullah Erin, “Ne zaman ki dünya üzerinde zulme uğrayan, zalime direnemeyen mazlumlar oldu Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak yanlarında yer aldık, kucak açtık. Dün Bosna’da, Kosova’da, Filistin’de, bugün ise Suriye’de, Halep’te, Şam’da yanı başımızda beş yıldır devam eden bir savaş var. Maalesef dünyanın neredeyse tamamı bu savaşın mağdurlarına karşı adeta kör, sağır ve dilsiz. Kimse görmüyor, kimse duymuyor, kimse umursamıyor. Biz Adıyaman’da Çadırkent başta olmak üzere il ve ilçelerimiz ile köylerimizde 20 binin üzerinde Suriyeli kardeşimizi misafir ederek bu savaşın mağdurlarına yüreğimizi açtık. Onları kendi vatandaşlarımızdan ayrı görmedik. Onlara ensar ve muhacir kardeşliğinin ne olduğunu en güzel şekilde gösterdik. Temennimiz Orta Doğu’daki bu karışıklıkların bir an önce sona ererek o bölgeye huzurun ve barışın hakim olması ve herkesin doğduğu topraklarda yaşamasıdır” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: