Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

Solunum Cihazıyla Demokrasi Nöbetinde

27 Temmuz 2016 Çarşamba, 08:28

Başkan Kutlu, vatandaşla nöbeti bırakmıyor

Solunum Cihazıyla Demokrasi Nöbetinde

 

Hükümet meydanında ‘demokrasi nöbeti’ tutan Adıyamanlılarla sürekli iç içe olan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, solunum cihazıyla demokrasi nöbetine katılan minik Firdevs’ten, 80’lik Ali amcaya kadar herkesle tek tek ilgilenip, fotoğraf çektirdi.

15 Temmuz akşamı Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sızmış bir grup hain tarafından gerçekleştirilmeye kalkışılan darbe girişimine tepkisiz kalmamak için her gece Hükümet Meydanında demokrasi nöbeti tutan on binlerce Adıyamanlıyla sık sık bir araya gelen Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, demokrasiye sahip çıkan tüm hemşerileriyle sabaha kadar nöbet tutuyor.

Genci yaşlısı, çoluğu çocuğu, kadını erkeği, Türk’ü Kürdü her yaş, cins ve ırktan Adıyamanlının buluştuğu meydana inerek onlarla sohbet edip fotoğraf çektiren Başkan Kutlu, önceki akşam ailesiyle birlikte meydana gelerek demokrasi nöbetine katılan solunum yetmezliği tedavisi gören minik Firdevs’i görünce duygulandı. Anne ve babasıyla birlikte aracın içerisinde solunum cihazına bağlı şekilde demokrasi nöbeti tutan büyüklerine destek veren minik Firdevs ile yakından ilgilenen başkan Kutlu, minik çocuğa şifa dileyerek, şükranlarını dile getirdi.

Daha sonra meydanın başköşesinde çalınan şarkılara eşlik eden 80’lik Ali amcanın yanına giden Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Ali amcayla da bir süre sohbet edip, fotoğraf çektirdi. Hüsrev Kutlu’ya kendisini çok sevdiğini söyleyen Ali amca, Başkan Kutlu’ya sarılarak, bu vatan için her zaman canlarını vermeye hazır olduklarını söyledi.

Sabahın ilk ışıklarına kadar meydandaki binlerce Adıyamanlıyla birlikte nöbet tutan Başkan Fehmi Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu hanımefendiye büyük ilgi gösteren Adıyamanlılar, bol bol fotoğraf çektirip, Başkan ile birlikte darbe teşebbüsünde bulunan terör örgütü aleyhine sloganlar attı.

Sabah namazına kısa bir süre kala Adıyaman Diyanet Sen Başkanı Emin Çil hoca tarafından, halkın büyük iradesiyle geçekleştirilmesine izin verilmeyen darbe teşebbüsü için iki rekatlık şükür namazı kılındı. Namaza meydanda bulunan il protokolü ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: