Son Dakika
24 Şubat 2018 Cumartesi

Şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı

19 Temmuz 2016 Salı, 09:40

Şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı

 

FETÖ tarafından yapılan darbe girişimi sonucu hayatını kaybedenler için Adıyaman’da, gıyabi cenaze namazı kıldı.

Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şube Başkanlığı tarafından ikindi namazına müteakip Demokrasi Parkında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Kılınan gıyabi cenaze namazına STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazı sonrası dualar okunarak birlik ve beraberlik mesajları verilip darbe girişiminde bulunanların en ağır şekilde cezalandırılması istenildi.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, “Darbe teşebbüsünde bulunan cunta rejimine karşı mücadele eden kahramanlarımız canlarını siper etti. Bu ümmetin bu milletin kurtuluşu için kendilerini feda eden kardeşlerimizin ruhiyenetleri için onları anmak, onları unutmamak, onların ruhlarını şad etmek amacıyla bütün Türkiye’de gıyabi cenaze namazları kılındı” dedi.

İHH Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş ise, “Ülkemiz 15 Temmuz itibariyle acı bir tecrübe yaşamıştır. Bu ülkede sivil vatandaşımız, güvenlik güçlerimiz ilk anda darbe girişimine karşı göstermiş olduğu irade sonucu şehit olmuşlardır ve bu insanlar bu ülkeyi bize yeniden emanet etmiş oldular. Onlara tekrar teşekkür ediyoruz. Rabbim şahadetlerini kabul etsin” diye konuştu.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: