Son Dakika
25 Şubat 2018 Pazar

Sauna Salonu Hizmete Girdi

05 Ekim 2016 Çarşamba, 08:54

Sauna Salonu Hizmete Girdi

 

Antiochos Otel’de yeni Sauna salonu vatandaşların hizmetine sunuldu.

Geçtiğimiz günlerde açılışı büyük bir coşkuyla gerçekleşen otelin spa merkezinde Sanitas Spaspa, Asya mimarisi içerisindeki Doğu Mistisizmini sergiliyor.

Otelin SPA merkezini diğer merkezlerden ayıran özellikler ise mekanın girişinden başlıyor. Müzik sistemi ve dekoruna kadar, hoş kokulu mumlardan ışık sistemine kadar kullanılan kozmetik malzemeleri de merkeze gelen kişiye ruhsal ve bedensel hizmeti, geleneksel konukseverliği ve deneyimli profesyoneller ile sunuyor.

Buhar Odası hakkında açıklamada bulunan yetkililer, “Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak, daha sağlıklı bir yaşama buhar odası ile merhaba diyebilirsiniz. Bakım sonrası kaslardaki ağrı ve sızılar azalır, cilt derinlemesine temizlenir ve ihtiyaç duyduğu nemi tekrar kazanır. Bakım sonrası kendinizi yenilenmiş, tazelenmiş ve yeni doğmuş gibi hissedeceksiniz…Buhar Odası ile Sauna arasındaki fark:? Buhar Odasında Sıcaklık en fazla 45 °C civarındadır, Nem oranı %100’e yakındır ? Saunada Sıcaklık en fazla 90 °C civarındadır, Nem oranı %25’e varır” dediler.

Sauna ile terleme yolu ile vücuttaki su ve toksinlerin dengelenmesinin sağlandığını belirten yetkililer, şöyle konuştular:

“Gözenekleri açan, temizleyen, yüksek sıcaklıktaki odalara verilen addır. Yüksek ısı veren bir kaynağa sahiptir ve tahta ile kaplıdır. Tahta buharı emerek nemi korur, aynı zamanda kötü bir iletkendir bunun sayesinde vücudun yanmasını önler. Düzenli olarak saunaya girmek terleme yolu ile gözeneklerin açılmasını ve cildin ölü hücrelerden arınarak son derece pürüzsüz ve canlı bir görünüme ulaşmasını sağlar. Sauna dolaşım sistemini hızlandırarak, düzenleyerek ve özellikle kan proteinlerini arttırarak oksijenin hücrelere daha yoğun gitmesini sağlar. Saunanın rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi yorgunluk ve stres gibi olumsuzlukları ortadan kaldırarak sinir sistemi için de olumlu etki yapar. Türk hamamı geçmişten günümüze nesiller boyu ulaşan en güzel geleneklerimizden biri Türk Hamamı?dır. Grand Adıyaman Otel, bu çok hoş ve anlamlı geleneğimizi yaşatmak ve yeni kuşakların da tanımasını sağlamak için ?sultanlara layık? bir ortam hazırladı. Antiochos Otel ayrıca;  turizm sektöründe 21 yıldır 67 oda, 140 yatak kapasiteli, 400 kişilik restorant, 150 kişilik toplantı salonu, 70 kişilik kafeterya, 2 kral suiti, yüzme havuzu ve bin 500 kişilik düğün salonu ile hizmet veriyor”

Vücuttaki gözeneklerin canlılık kazanması adına 15 günde bir buhar, kese ve masajın yapılması gerektiğini ifade eden Masör İbrahim Çoban, “3 yıldır Adıyaman’dayım daha önce turizm bölgesinde çalıştım. Adıyaman Grand Antiochos otel SPA merkezinde çalışmaktayım. Her vücudun 15 günde bir sauna, buhar, kese alması şart. Avrupalıların kendilerini neden çok sevdikleri ve vücudu neden daha geç tahrik olduğu derilerin atılarak vücudun gözeneklerinin açılması vücudun daha rahat nefes alması vücuda daha sağlıklı dış etkenlere daha kendin savunmasına sebep oldu. Her insan haftada bir kez de olsa böyle bir yere gelip seans almasını tavsiye ederim” dedi.

Bir çok rahatsızlığın vücudun dinlenmesi ile geçebileceğini vurgulayan Çoban, şöyle devam etti:

“ Birçok rahatsızlığı bulunan kişilerde buralar faydalı olur çünkü sauna, buhara geldiği zaman sıkışan sinirler sıcak ile yumuşayarak oraya kanın serbest gitmesi sinirlerin açılması güzel seanslarla onun giderildiğini bunu kesin bir şekilde sürdüğü yüzde 80 oranında iyileşen hastalar var. Bel, boyun, omuz ağrıları bel kayması şikayeti ile gelen vatandaşlar. En az 4 ve sekiz seans masaj öneriyoruz. Faydasını gören arkadaşlar çok oldu. Doktorun kesin ameliyat önerdiği hastalar da ameliyat olmadan gündelik işlerini yapıyorlar. Kendisini seven bir insan mutlaka böyle bir yere gelmesini tavsiye ederim. Adıyaman’da şuan tek burası var. Tuz, masaj, buhar odamız, jakuzimiz kar çeşmemiz bütün vatandaşlarımızın hizmetindedir. Günümüz de bel boyun ağrılarının en büyük sebeplerinden biri kulunç dediğimiz olay bütün rahatsızlıkla kulunçların üşütülmesi  kulunçlar üşüdüğü zaman kan spazmı düşüyor. Omuriliği rahatsız eder bu şekilde ıstırap ve açı çekerler. Böyle yerlerde mümkün mertebe kulunçlarını üşütmemelerini düzenli yürüyüş. Normal insan günlük 10 kilometre yol kat edildi. Günümüz şartlarında en az yürüdüğümüz 10 dakika veya 20 dakikadır. Ben yürüyüşü ve seansı öneririm”(PHA)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: