Son Dakika
17 Mart 2018 Cumartesi

OHAL Dolandırıcılarına Dikkat

29 Temmuz 2016 Cuma, 09:44

OHAL’den önce dolandırıcısı çıktı

OHAL Dolandırıcılarına Dikkat

 

Adıyaman Valiliğinden yapılan açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yurt genelinde ilan edilen OHAL’i fırsat bilen bazı uyanıkların Adıyaman’da OHAL görevlisi diye bazı esnaflardan çeşitli taleplerde bulunulduğunu, bu durumla karşılaşanların derhal valilik ve emniyete bildirilmesi istendi.

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, ” Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızmış FETÖ/PDY terör örgüt mensuplarınca cebir ve şiddet kullanılarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasal düzenini ve hükümeti ortadan kaldırmaya yönelik silahlı darbe teşebbüsü aziz milletimizin şanlı direnişi ile hedefine ulaşamadan engellenmiştir. Darbe teşebbüsünden sonra toplanan Bakanlar Kurulumuz 21 Temmuz 2016 Perşembe günü saat 01:00’den geçerli olmak üzere söz konusu teşebbüs ile ilgili yapılacak adli/idari işlemlerin daha etkili ve süratli yapılabilmesi amacıyla ülke genelinde 90 gün süre ile Olağanüstü Hal ilan edilmiştir.” dedi.

Vali Erin, “Ülke genelinde olduğu gibi Valiliğimizce de bu çerçevede gerekli her türlü tedbir alınmış olup, 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu ve Bakanlar Kurulumuzca yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile OHAL Koordinasyon Kurulunun alacağı kararlar tavizsiz bir şekilde uygulanmaya devam edilmektedir. Titizlikle yürütülen çalışmalar sırasında Valiliğimiz ve OHAL bürosunda görevli üst düzey kamu görevlilerinin adı kullanılarak, kimliği belirsiz şahıslarca işadamlarımızdan ve bazı meslek kuruluşu temsilcilerimizden bazı taleplerde bulundukları yönünde bilgi ve duyumlar alınmaktadır. Bütün vatandaşlarımızın ve özellikle iş çevrelerinin bu hususlarda dikkatli davranması, kullanılan yöntem ve zamanlama itibariyle kötü niyetli olduğu şüphe götürmeyen söz konusu istismarcılara kesinlikle itibar edilmemesi ve karşılaşılan bu tür olayların gecikmeksizin Valiliğimize ve İl Emniyet Müdürlüğüne bildirilmesi önemle rica olunur.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: