Son Dakika
24 Ocak 2018 Çarşamba

“Milletimiz diz çökmedi, çökmeyecek”

13 Temmuz 2017 Perşembe, 09:27

AK Parti Milletvekili Fırat:

“Milletimiz diz çökmedi, çökmeyecek”

 

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat bir mesaj yayınladı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, “15 Temmuz 2016 Gecesi, milletimizin omuz omuza verdiği destansı mücadelesidir. O gecenin her anı vatan aşkı, milli irade bilinci ve kahramanlıklarla doludur. Milletimizin kahraman evlatları; onuruna, haysiyetine kasteden bu FETÖ’cü ihanet çetesine karşı 1919’daki istiklal motivasyonu ve refleksiyle direnmiş; ‘Vatan namustur, namusumuzu çiğnetmeyeceğiz.’ Sözünü kuşanarak tankların üstüne çıkmış, kurşunlara göğsünü siper etmiştir. Üniformalı FETÖ’cü, milletin iradesini yok sayan alçaklar, düşmanca bir tavırla silahlarını milletimize doğrultmuş, milli iradenin sembolleri olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi hedef alınmış ve Gazi Meclisimiz tarihinde ilk defa bu alçak çete tarafından savaş uçakları ile bombalanmıştır. 15 Temmuz 2016 gecesi vuku bulan bu ihanet, bizleri ve milletimizi derinden sarstı. Bir grup vatan haini soysuz, 15 yıldır devam eden istikrar ve kalkınmamızı hançerlemeye yeltendi. Adeta milli mücadele ruhu kuşanan aziz milletimiz bu kahpe girişimi saatler içinde bastırdı. O gece milletimiz, tüm farklılıklarını, tüm renklerini, tüm meşreplerini geride bırakarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a olan itimadıyla, tek millet, tek vatan, tek bayrak ve tek devlet parolasıyla birleşmiş, tek yürek halinde hareket etmiş ve darbe girişimini defetmiştir. İnanıyorum ki, milletimizin sergilediği bu ruh ve şuur beraberliği, bundan sonra darbelere ve milleti hiçe sayarak milletin arkasından vesayet güçleriyle iş tutma devrine son vermiştir. Milletimiz tarihin unutamayacağı bir cesaret sergiledi. 15 Temmuz, bizlere milli ve manevi duyguların, toplardan, tanklardan, uçaklardan daha güçlü bir savunma gücü olduğunu açıkça ortaya koymuş ve Çanakkale’de kükreyen ruh, 15 Temmuz gecesi kendini bir kez daha göstermiştir. Yüce milletimizin bu asil ve takdire şayan duruşu, dünyada büyük yankı uyandırdı. Eğer o gece bu hainlere karşı durulmasaydı, ezanlarımız dinecek, bayrağımız inecekti. Kimse bu ülkede ezanları dindiremez, bayrağımızı indiremez. Biz vatanı için canını seve seve vermeye hazır bir milletiz. Devleti ve milleti için canını, kanını veren bir milletten, tanklara, uçaklara, tüfeklere karşı gelen bir milletten bahsediyoruz. Bu millet kalkan eli de, başı da, adalet kılıcıyla koparan bir millettir. Artık söz de, karar da milletindir.” dedi.

Fırat, “Gazi Meclisimiz, istiklal mücadelesi döneminde kapanmamıştı, çalışmaya devam etmişti. Biz de istiklal mücadelemizi vererek çalışmamız lazımdı. O gece genel kurul salonunda bir araya geldiğimiz tüm milletvekili arkadaşlarımızla birlikte, tek ses, tek vücut olarak burada öleceğiz, ama bu hainlere ülkemizi teslim etmeyeceğiz, diyorduk. Bugün TBMM dimdik ayakta, milletimiz her zamankinden çok farklı bir şekilde kenetlenmiş halde geleceğine umutla bakıyor. Rabbime Hamd olsun. 15 Temmuz’da millet iradesi, vesayeti yendi. Feraset gösteren kahraman milletimiz, ilahi kudretin yardımıyla, fani hiçbir güç karşısında eğilmedi, vesayete boyun eğmedi. Fitneci şer odaklarına, teröre, terör işbirlikçilerine, hain FETÖ’ye aziz milletimiz yüreğindeki iman ve vatan sevgisiyle dimdik bir kahramanlık destanı olan karanlık 15 Temmuz gecesi, 16 Temmuz’da milli iradenin güçlü Türkiye yolunda bir adım geri atmayacağını canı pahasına, gencecik vatan evlatlarının şahadetiyle, gazi meclisiyle ispat etmiştir. O süreçte, vatanına, iradesine, hükümetine ve Başkomutanına sahip çıkan ve sokaklara, meydanlara çıkan Aziz Milletimize minnettarız.

15 Temmuz Demokrasi zaferi, dini, dili, ırkı, ideolojisi ne olursa olsun bütün bir Türkiye’nin mücadelesi ve mazlum milletlerin zaferidir. O gece tarihimizde ilk defa siyasi partileriyle, medyasıyla, kurumlarıyla ve bu ülkenin gerçek sahipleri 7’den, 70’e bütün halkıyla, milletimiz bir birlik havası oluşturmuştur. Millet iradesine vurulmak istenen kelepçeye artık müsamaha gösterilmeyeceğini ve bu ülkede seçimle iş başına gelenler, ancak seçimle kalacak veya seçimle gideceğini göstermiştir. 15 Temmuzda milletimiz kazanmış, Türkiye kazanmış, milletimizin tüm fertleri kazanmıştır. Eski Türkiye’de vesayet odaklarının maşası PKK ve FETÖ ortak çalıştı. Bunların ikisi de ihanet şebekesidir. PKK, FETÖ, DEAŞ aynı merkezden, aynı üst akıldan emir alıyorlar. Hükümet olarak, gerekli adımları hızla atarak, aynı anda hem FETÖ hem PKK, hem de tüm terör örgütleri teröristleri ile kararlı mücadelemizi azimli bir şekilde sürdürüyoruz. Terör, bitecek! Bu hainler Türkiye’nin büyümesini ve güçlenmesini istemiyorlar. Bizler güçlü Türkiye için milletimizle el ele, gönül gönüle, omuz omuza, gece gündüz demeden kararlılıkla ve azimle çalışacağız. Güçlü Türkiye’ye hep birlikte emin adımlarla yürüyerek, ilelebet yaşatacağız.

15 Temmuzda şehit edilen vatandaşlarımızı geri getirebilmemiz mümkün değil, ama biz şehitlerimizi hiçbir zaman asla ve asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşma yolundaki proje ve reformlarımıza daha kararlı bir şekilde devam edeceğiz.  Bu hainlere destek veren devletlerin oyununa gelmeyeceğiz. Yanlışa gitmeden, kardeşliğimizi unutmayacağız. Milletimiz, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları açık ve net şekilde görmektedir. Ülkemiz üzerinde hesapları olanlar bilmelidir ki, hiçbir hain çete ve oluşum bizi kutlu yolumuzdan, bu aziz millete hizmet etmekten alıkoyamayacaktır.

Kahramanlık ve demokrasi destanı yazan, tankların karşısında diz çökmeyen bu aziz milletin fertleri olmaktan dolayı büyük bir şeref duyuyoruz. Rabbim sonsuza kadar bu vatanı ve milleti payidar eylesin. Böyle hainlere bir daha fırsat vermesin İnşallah. Ülkesi için, bu milletin onurunu korumak için gözünü kırpmadan canını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Gazilerimize de darbe girişimi karşısında gösterdikleri kahramanlıktan dolayı şükranlarımı sunuyor, acil şifalar diliyorum. Rabbim ülkemizin dirliğini ve düzenini bozmasın” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: