Son Dakika
17 Mart 2018 Cumartesi

Lösemili Ailelere Yardım Dağıtıldı

20 Haziran 2017 Salı, 10:20

Lösev Tır’ı İlimizdeydi

Lösemili Ailelere Yardım Dağıtıldı

 

LÖSEV,  “Anadolu’ya Tır Dolusu LÖSEV Yardımı” Projesi ile Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi hasta ve ailelerine yardımlar ulaştırmaya devam ediyor. 19 Haziran tarihinde Adıyaman’da bulunan olan LÖSEV Tırı LÖSEV’e kayıtlı Adıyaman Aileleri ile Eski Otogar’da buluşarak hasta ailelerine yardımları yerinde ulaştırdı.

LÖSEV, lösemi ve kanser tedavisinde ilaçlar kadar iyi ve doğal beslenmenin değerli olduğunu belirterek, ailelerinin % 82‘nin asgari ücret ve altında gelire sahip olduğunu açıkladı. Dar gelirli ailelerin iyi beslenmesi ve hijyenik koşulları sağlaması gerektiğinin belirtildiği açıklamada, bu amaçla çocuklara, hastalara tüm temel ihtiyaçları karşılamak için LÖSEV’in İyilikler Tırının  Türkiye’nin tüm bölgelerine yardım ulaştırmayı sürdüreceği belirtildi.

İyilikler Tırı, lösemili – kanserli çocuklar ve ailelerine giyim, tekstil, gıda, et, kırtasiye, oyuncak,  kuru gıda, temizlik malzemeleri gibi bir lösemi hastasının iyileşmesi için gerekli olan temel ihtiyacını karşılayabilecek yardımları ile destekleri yerinde iletiyor.  Lösemili kanserli çocuklar ve aileleri organizasyondan yüzleri gülerek ayrıldılar. LÖSEV yardımlarını il il gezerek dağıtmaya devam edeceğini aileler ve çocuklar ile buluşarak yanlarında olduğunda bir kez daha göstermiş oldu.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: