“Kardeşlik Kazanacak, Hainler Kaybedecek”

12 Aralık 2016 Pazartesi, 08:36

Adıyaman Tek Yürek Oldu

“Kardeşlik Kazanacak, Hainler Kaybedecek”

 

Adıyaman teröre karşı tek yürek oldu. İstanbul’da gerçekleşen ve 31’i polis 8’i sivil olmak üzere 38 vatandaşımızın hayatını kaybettiği terör saldırılarına sesini yükseltmek ve haykırmak için Adıyaman Lisesi önünde buluşan binlerce Adıyamanlı sloganlarla Demokrasi Parkı’na kadar yürüyerek terör örgütlerini lanetledi. Memur Sen Adıyaman İl Temsilciliği öncülüğünde Adıyaman Sivil Toplum Platformu tarafından organize edilen yürüyüş sonrasında saldırılarda şehit olan polis ve vatandaşlarımız için gıyabi cenaze namazı kılınarak, eller semaya açıldı, dualar edildi.

Demokrasi Parkı’nda yapılan basın açıklaması ile terörün her türlüsüne lanetler okundu. Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Adıyaman Sivil Platformu Sözcüsü Ali Deniz tarafından okunan basın açıklamasında “Dünyanın şer ittifakı emperyalistler can evimizden vurdu bizi. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Biz buradayız ey gafiller, biz dün olduğu gibi yine meydanlardayız, gelin bombalarınızı patlatın, gelin, her birimiz bu millet için bu vatan için defaten ölmek için hazırız. Tasmalarınızın ucundan tutan soysuz sahiplerinize deyin ki,  bu milleti yıldıramazsınız, bu millet büyük Türkiye’yi  kuracak, bu millet geleceğine sahip çıkacak.” ifadelerine yer verildi.

“Biz biliyoruz ki bu hunhar örgütlerin vahşi saldırılardaki amacı, Türkiye’de kaos ve huzursuzluk ortamı oluşturmak, Türkiye’nin yeni yönelişlerinin önünü almak ve Türkiye’nin yönetilebilir, öngörülebilir bir ülke olmaktan çıkarılmasını sağlamaya çalışmaktır. Kan ve kaostan beslenen terör örgütleri ve onları kullanan güç odaklarının bu saldırısı, umutsuz bir sıkışma içinde olduklarını göstermektedir. Yaratılmak istenen güvensizlik, umutsuzluk ve yılgınlıkla huzur ve istikrar bozulmak, sosyal ve ekonomik iyileşmeler sabote edilmek istenmektedir” şeklinde konuşan Ali Deniz, “Siyasi İrade ve kolluk kuvvetlerinin, vatandaşlarını savunma görevini yerine getirerek ortaya koyduğu teröre karşı kararlı mücadelesini destekliyoruz. Hiçbir milliyet ve köken ayırt etmeyen terör eylemlerine verilecek en güzel yanıt, milletimizin tek yürek olmasıdır. Bu aziz millet bugün de üzerine düşeni yapacak, kendi varlığına yönelen her tehdidi, birlik ve beraberliğini kalkan yaparak bertaraf edecektir” dedi.

Ali Deniz sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizde barışı ve kardeşliği esas alan temel anlayışımız sayesinde hiç bir hainlik, birlik ve beraberliğimize zarar veremeyecek, millet olarak geleceğe yürüyüş kararlılığımız engellenemeyecektir. Hep birlikte güçlü Türkiye’yi tüm oyunlara rağmen kardeşlik harcımızla inşa edeceğiz.  Her zaman olduğu gibi kardeşlik kararlılığımızla ortaya koyduğumuz milli duruşumuz, teröre vereceğimiz en ciddi, akıllı ve sağduyulu karşılık olacaktır.

Bu kanlı, kirli saldırılar, birlikte ortaya koyduğumuz kararlılığı daha da pekiştirecektir. Terörün hain emel ve amaçlarına hizmet etmeyecek bir bilinç ve duyarlıkla bu ve bütün terör saldırılarını tekrar kınıyor, Adıyamanlılar olarak, terör eylemlerinde hayatını kaybeden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Son olarak diyoruz ki; Bu kutsal topraklara dökülen her damla kan bu milletin asırlara dayanan köklerini filizlendirecek ve mümbit kılacaktır. Zalimler için yaşasın cehennem. Bu elim terör saldırılarını lanetliyor şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize başsağlığı ve metanet diliyoruz. ”

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: