Her Köye Ulaş Mutluluğu Paylaş

27 Mayıs 2017 Cumartesi, 08:48

Her Köye Ulaş Mutluluğu Paylaş

 

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı öğrencileri tarafından “Her Köye Ulaş-Mutluluğu Paylaş” adlı proje hayata geçirildi.

Baştan sona örnek bir projeye ev sahipliği yapan Adıyaman Üniversitesi öğrencileri, bu kapsamda Kahta ilçesindeki 4 köy okuluna 4 köy okuluna 2500 adet kitap, oyuncak ve ağız bakım seti ulaştırırken, merkeze bağlı Külafhöyük Köyü İlkokulunda ağaçlandırma ve bakım-onarım çalışmaları yaptılar.

Danışmanlığını Doç. Dr. Ruhan Karadağ’ın yürüttüğü Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında 3.sınıf öğrencileri örnek bir davranışa imza atarken, fakülte ve köy okulları arasındaki işbirliği ve köy çocuklarına okuma alışkanlığı kazandırılması konularında da bir adım atılmış oldu.

Projeyle ilgili açıklama yapan Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ruhan Karadağ, bu projenin amacına ulaşmasından dolayı yaşadıkları gurur ve mutluluğu dile getirerek “Topluma Hizmet Uygulamaları dersinde yapmış olduğumuz bu projenin örnek olmasını diliyoruz. “Her Köye Ulaş-Mutluluğu Paylaş” projesiyle Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı öğrencileri toplumsal duyarlılık ve farkındalık, işbirliği, dayanışma, etkili iletişim ve sorun çözme gibi becerileri geliştirerek toplumsal bilinci uygulamalı bir biçimde kazanma olanağı buldular. Topluma Hizmet Uygulamaları dersiyle bu dönem 3.sınıf öğrencileri tarafından Kahta İlçesine bağlı 4 köy okuluna 2500 adet kitap, oyuncak ve ağız bakım seti hediye edildi. Ayrıca Adıyaman İline bağlı Külafhöyük Köyü İlkokulu’nu ağaçlandırma ve bakım-onarım etkinliklerini gerçekleştiren öğretmen adayları köy çocuklarının gözlerindeki ışıltıyı daha derinden görme fırsatı buldular. Bu süreçte öncelikle özverili çalışmalarından dolayı Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı 3. sınıf öğrencilerine, daha sonra Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğüne ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Fakülte ve köy okulları arasındaki işbirliğini artırmak ve köy çocuklarına okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen bu projenin amacına ulaşmasından dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: