Son Dakika
25 Şubat 2018 Pazar

Erdemirliler Budapeşte’de

21 Aralık 2016 Çarşamba, 15:06

Erdemirliler Budapeşte’de

Erdemir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Öğrencileri İle Farklı Ülkelerde Eğitim Ve Syaj Çalışmalarına Başladı.

Erdemir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Zeynel Karataş, Erasmus Plus proje kapsamında öğrencilerine Almanya, Çekya, ve Macaristan ülkelerinde eğitim ve staj çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Daha önce Almanya’da 12 öğrencinin bu faaliyetlerde bulunduğunu, Çekya’nın başkenti Prag’da sağlık okulu, hastane ve ilgili sağlık kuruluşlarında bu eğitim ve çalışmaların devem ettiğini söyledi. 2016-2017 eğitim öğretim yılını 2. Döneminde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de benzer çalışmaların sürdürüleceğini açıkladı.
Erdemir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi “Daha kaliteli sağlık hizmetleri için daha etkin yardımcı sağlık elemanları” isimli AB ERA
SMUS + proje kapsamında, toplamda 18 öğrenci 5 refakatçi öğretmenle toplam 5 hareketlilik gerçekleştirileceği öğrenildi.

İlk hareketlilik 6 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmen ile Çek Cumhuriyeti Prag´a 27 Kasım – 17 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirildi. Sonraki hareketlilikler 2. Dönem boyunca programlandığı şekilde gerçekleştirileceği belirtildi.

Eğitim ve Staj çalışmaları ile birlikte ülkeler arası kültürel çalışmaların okula ayrı bir deneyim kazandırdığı öğrenildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: