Son Dakika
16 Aralık 2017 Cumartesi

Eğitim al, işini kur, desteği kap

21 Temmuz 2016 Perşembe, 09:53

Belediye, Girişimci Gençlerin Önünü Açıyor

Eğitim al, işini kur, desteği kap

 

Adıyaman Belediyesi, KOSGEB ve Türkiye Gençlik Vakfı’nın da destekleriyle başlatılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri sonunda 30 genç, işyeri açmak için KOSGEB desteğine başvurabilecek.

Adıyaman Belediyesi yeni istihdam alanları oluşturmak ve genç girişimcilerin kendi iş yerlerini açmalarını teşvik etmek amacıyla KOSGEB ve Türkiye Gençlik Vakfı’nın da destekleriyle Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri vermeye başladı.

Adıyaman Kent Konseyi toplantı salonunda gerçekleştirilen 32 saatlik Uygulamalı Girişimcilik Kursu’nun eğitimlerini veren eğitmen Ahmet Bozkurt, daha önce de Nisan ayında gerçekleştirilen kursa katılan eğitmenlerin belge almaya hak kazandığını dile getirerek, bu kurs sonunda da başarılı olan 30 kursiyerin yeni bir işyeri açmak için KOSGEB’den hibe başvurusunda bulunabilmeye hak kazanacağını söyledi.

Adıyaman Belediyesi yetkilileri ise KOSGEB eğitimleri sonunda sertifika almaya hak kazananlara 50 bin TL hibe, 100 bin TL faizsiz kredi desteği sağlanacağını belirterek, Adıyaman Belediyesi olarak gençlerin önünü açacak bu kursları sürekli hale getirmeyi amaçladıklarını söylediler.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: