Son Dakika
19 Nisan 2018 Perşembe

Bedirhanoğlu, Seçim Çalışmasına Katıldı

30 Mayıs 2015 Cumartesi, 10:53

Bedirhanoğlu, Seçim Çalışmasına Katıldı

 

7 Haziranda yapılacak olan genel seçimlere Türkiye genelinde olduğu gibi Adıyaman’da seferberlik ruhu ile hazırlanıyor..Seçim çalışmaları kapsamında BDP Hakkari eski Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu Adıyaman’ı ziyaret ederek çeşitli görüşmelerde bulundu.

7 Haziran da yapılacak olan genel seçim çalışmalarını sürdüren HDP Adıyaman il Örgütü, aralarında Haran Üniversitesi İlahiyat fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışan Dr. Fadıl Bedirhanoğlu’nun bulunduğu heyet ile birlikte çeşitli ziyaretlerde bulundu. Çalışmaları sırasında Seyda Caminde Seyda Nurettin’i ve kosan şeyhi, Şeyh Salih’i ziyaret eden Bedirhanoğlu, görüşmelerinde şeyhlerin, melelerin, seydaların inançlarımızla ilgili çalışmalarını çok önemsediklerini ve büyük bir değer biçtiklerini, medrese çalışmalarını çok önemsediğini, kendisinin de medresede eğitim aldığını ifade etti.  Medrese eğitimi sürecinde din eğitiminin toplumcu olduğunu, bu yönüyle iktidar eksenli öğretilen dini eğitimden çok daha derinlikli olduğunu söyledi.

Konuşmasında Kobani’de, Şengal de ve tüm Ortadoğu’da DAİŞ çetelerinin yaptıkları zulme bütün İslam âleminin karşı çıkması gerektiğini, DAİŞ’e yardım eden devletlerin de zulüm kar olduğunu ifade etti.  Yine Kürt dilini ve kimliğini inkâr etmenin de büyük bir zulüm olduğunu ifade eden Bedirhanoğlu “medrese çalışmalarının Kürt dili ve kimliğine büyük katkılar sunduğunu” belirtti.

Ortadoğu’da yaşanan savaşa değinen Bedirhanoğlu, “Kürt sorunu konusunda da herkesin barıştan yana ses çıkarması gerektiğini, bu anlamda Seydalarımızın, Melelerimizin ve Şeyhlerimizin dualarını ve emeğini önemsediğini, her zaman dualarına ihtiyaç duyduklarını” belirtti.

 

Adaylardan Kurum ZiyaretleriBedirhanoglu-Secim-Calismasina-Katildi-(2)

7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlere hazırlanan, HDP Adıyaman Milletvekili adayları yaptıkları kurum ziyaretleri ve köy ziyaretleri ile halkın sorunlarını dinleyerek sorunların çözümü konusunda projelerini anlatıyor.

HDP Adıyaman Milletvekili Adayları Behçet Yıldırım, Ferhat Temel, Ayten Yılmaz, Yasin Tahta ve Birsen Tunç 7 Haziran genel seçimleri çalışmaları kapsamında girmedik mahalle ve gitmedik köy bırakmıyor. Yaptıkları ziyaretler sırasında bütün yurttaşların bir bir sorunlarını dinleyerek çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyorlar.

HDP aday adayları Behçet Yıldırım Adıyaman Valiliğini, Millî Eğitim Müdürlüğünü Ferhat Temel ve Birsen Tunç Kadastro Müdürlüğü, Bayındırlık ve Tarım il Müdürlüğünü, Ayten Yılmaz Adıyaman Merkeze bağlı İncebağ, Gölpınar, Kızılcapınar köylerini ziyaret etti.

Yapılan köy ziyaretleri sırasında yurttaşların sorunlarını dinleyen HDP Adıyaman milletvekili adayı Ayten Yılmaz, “Çiftçilerin zor günler yaşadıklarını ektikleri ürünün masraflarını motorin ve gübrenin fiyatının yüksek olmasından dolayı çıkaramadığını bu nedenle ektikleri üründen zarar ettikleri” ifade eden Yılmaz bu sıkıntılardan dolayı birçok köyün boşaldığını ve şehre göçlerin başladığını şehre göçlerden dolayı Adıyaman’da işsizliğin arttığını ve Adıyaman’lıların giderek yoksullaştığını ve yüzlerce ailenin açlık sınırında yaşadığını belirtti.

HDP Adıyaman Milletvekili adayı Yasin Tahta, ise Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde yaptığı köy ve mahalle ziyaretleri sırasında yurttaşların sorunlarını dinlerken, “Kâhta’da yaşayan esnafın kepenk kapatma ile karşı karşıya kaldığını belirterek Kâhta ilçesine bağlı köylerde yaptığımız ziyaretler sırasında ise köylülerin yoksullukla boğuştuğunu ve büyük sıkıntılar içerisinde yaşamını sürdürdüğünü” ifade eden Yasin Tahta, “birçok köyde su ve alt yapı sorunun olduğunu” belirten Yasin Tahta, “AKP hükümeti on iki yıllık iktidarı boyunca bu bölgede hiçbir hizmetinin olmadığını bu yüzden yaptığımız köy ziyaretleri sırasında halkın yoğun ilgisiyle karşılaşıyoruz buda bizi oldukça mutlu ediyor halkın HDP yi alternatif görmesi bizi daha çok motive ediyor” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: