Son Dakika
21 Mayıs 2018 Pazartesi

Azim Başarıyı Getirdi

17 Haziran 2015 Çarşamba, 08:56

 

Azim Başarıyı Getirdi

 

Dünyada sadece 200 kişide görülen bir hastalık çeşidi olan MNGİE hastalığına yakalanarak 2 yıl önce Hacettepe Hastanesinde ilik nakli ameliyatı olan Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Hamit Tunç, hastalığı süresince hayata sımsıkı bağlandı.

Hastalığına rağmen zeki ve çalışkanlığıyla göz dolduran Hamit, karne gününde ailesinin ve sevdiklerinin gururu oldu. Tutulduğu amansız hastalığa rağmen umudunu yitirmeyen 14 yaşındaki Hamit Tunç, sağlık sorunları nedeniyle Milli Eğitimin evde eğitim uygulaması kapsamında eğitim alarak Hüsnü Özyeğin Lisesinin okul birincisi oldu.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ramazan Çoban, okul müdürü ve öğretmenleriyle birlikte Hamit Tunç’u evinde ziyaret ederek, karnesini, takdir ve onur belgesini verdi.

Hamit’le sohbet ederek yakın ilgi gösteren Beyhan Demirtaş, Hamit Tunç’a bir adet tablet bilgisayar ile çeşitli hediyeler armağan etti.

Hamit’in hastalığının başarısına engel olamadığını dile getiren Beyhan Demirtaş, “Onun hastalığı, çalışma azmi ve hayata tutunuşu bizlere ibret veriyor. İnsanların azim, kararlılık ve istekleri ile başaramayacakları hiçbir şey yoktur. Hamit, hastalığına rağmen onur ve takdir belgesi alarak okul birincisi oldu. İnşallah gelecek yılda başarısını artıracaktır. Biz kendisiyle onur ve gurur duyuyoruz. Ümidimiz Hamit’in bir an önce sağlığına kavuşmasıdır” diye konuştu.

14 yaşındaki Hamit Tunç ise, gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı Beyhan Demirtaş’a ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz