Son Dakika
24 Şubat 2018 Cumartesi

Adıyaman’ı Ayağa Kaldırın

21 Mayıs 2015 Perşembe, 10:09

Sayın ‘Başkan’ İlimize Hoş Geldiniz

Adıyaman’ı Ayağa Kaldırın

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün ilimizde. Tüm Adıyamanlıların ortak arzusunu, sayın başkana sunan bir mektup yayınlıyoruz…

Sayın Başkan,

Adıyaman, 13 yıldır AK Parti iktidarına verdiği destek malumunuz olduğu gibi, ilk kez yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde de tüm il olarak, şahsınıza yüksek bir teveccüh gösterdiği gibi, şampiyon ilçe de Adıyaman’dan çıktı.

Ancak, bütün bu desteğe rağmen, bugün açılışını yaptığınız Nissibi Köprüsü,400 yataklı devlet hastanesi dışında, Adıyaman’ı ayağa kaldıracak hiçbir çabanın olmaması, tüm Adıyamanlıları derinden üzmektedir. Bunun için Adıyaman’ı sulu tarımla buluşturacak, yüz yıllık hayalinin bir an önce gerçeğe dönüşmesini bekliyor.

Hep veren ama bir türlü alamayan konumdan kurtulmak istiyoruz; Adıyaman, Çat Barajı ve Atatürk Barajında yaşadığı hezimeti, şimdi Çetintepe Barajında yaşamaya hazırlanıyor. Her şeyi Adıyaman’dan olan bu yatırımların kaymağını yiyen de olmak istiyoruz.

Adıyaman’ın işsizliğine karşın, Nissibi Köprüsünün güvenliğinde bile Adıyaman devre dışı bırakıldı. Şok üstüne şok yaşayan Adıyamanlılar, yargı kararına rağmen Nemrut Dağı yolunun Malatya’yla birleşmesi, “bir seçim vaadi olarak” sunuluyor, Malatya seviniyor, Adıyaman kara haberi almakla yetiniyor ve bu şekilde turizmde nasıl kazanacağını düşünerek geçirmek istemiyoruz.

AK Partiye ve şahsınıza verilen bunca desteğe rağmen, Adıyaman’ın işsizliğine merhem olacak teşvik sistemini bir türlü “hak ettiği” yere oturtulmasını bekliyoruz.

Sizi gönülden seven, size olan desteği hiç eksiltmeyen ve hep sizin başarınızla birlikte ülkenin başarılı olacağını düşünen bu insanlara karşı, bir eksikliğin, bir aksaklığın ve bir ses duyuramamanın sıkıntısının olduğunu farkına varmanızı istiyoruz; pembe tablo yok burada. Büyük bir köy var, kent olamamış, şehir olamamış, iktidarın nimetlerinden, AK Partinin başarısından yeterince nasiplenememiş.

Beş büyük şehir arasında sıkışıp kalması bir yana, işsizliği, yoksulluğu ve sosyal hayatının olmamasıyla kaderine terk edilen ve hiç kimsenin dönüp bakmadığı bir şehirdir Adıyaman.

Adıyamanlılar olarak, sizden sadece şunu istiyoruz; Adıyaman’ı ayağa kaldıracak birkaç projeye öncülük etmeniz.

Sayın deseniz çok sayarız ama düşünün ki bu kentte sinema yok, bu kentte tiyatro yok, bu kentte büyük bir park, tamamlanan piknik alanları yok. Bu kentin ne beş yıldızlı oteli, ne AVM’si, ne işler halde bulunan otogarı var.

Yokları sayın deseniz, varlardan haberimiz olmadığı için saymakta bile güçlük çekeriz. Çünkü bu kentte yok, yok; vardan da haber yok!

Daha kaliteli sağlık hizmeti, daha iyi ve özellikle de tekli eğitim istiyoruz.

Adıyamanlılar, sizden çok şey istemiyor; başka kentlerde olanın, bu kentte de olmasını istiyor, hak ettiğini düşünerek…

İlimize hoş geldiniz sayın başkan ama bu kenti unutarak gitmeyin; bu sözlerimizi hatırlayarak gidin, bir daha, bir daha gelmek ve hep müjdeler vermek için…

Güne Bakış Gazetesi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: