Son Dakika
21 Mayıs 2018 Pazartesi

“Adıyaman, yaşamak istenen şehir olacak”

16 Haziran 2016 Perşembe, 09:42

Vali Erin’den ‘Göreve Başlama’ Mesajı

“Adıyaman, yaşamak istenen şehir olacak”

 

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, göreve başlamasıyla ilgili yayımladığı mesajında, yarım kalan projeleri tamamlayarak, yeni projeleri hayata geçirmenin gayretinde olacağını kaydetti.

Önceki gün göreve başlayan Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Adıyaman’a hizmet edecek olmanın onurunu ve gururunu yaşadığını belirtti.

Vali Abdullah Erin mesajında, “Kadim medeniyetler şehri, kutlu sahabenin diyarı, eşsiz hoşgörü kenti ve birlikte yaşama mefkuresinin dirlikte ve kardeşlikte olduğunun en güzel örneklerinin yaşandığı Adıyaman’a Vali olarak hizmet edecek olmanın onur ve mutluluğunu yaşarken, aynı zamanda bu şerefli görevin ağır sorumluluğunun da farkında olduğumu ifade etmek isterim.

Binlerce yıllık kültürün harmanladığı, Güneydoğu Anadolu Bölgemizin bu önemli kentine, üstün görev anlayışı içinde en doğru, akılcı, etkin ve verimli bir şekilde, mesai mefhumu gözetmeksizin hizmet etme azmi ve gayreti içerisinde olacağız.

Böylesine eşsiz bir kente hizmet ederken, insanı ve kalkınma olgusunu merkeze alan ve hukukun üstünlüğü, şeffaflık, hesap verilebilirlik, milli ve manevi değerlere bağlılık, denetime açık, sivil katılım, adalet, hoşgörü gibi önemli değerleri esas alan ve farklılıkları zenginlik olarak kabul eden  bir anlayışla hareket edeceğiz” dedi.

Erin mesajının devamında, “Bu çerçevede, Adıyaman’ın her yönden daha kalkınmış, gelişmiş, refah düzeyi yüksek ve insanların esenlik içerisinde yaşamak isteyeceği bir şehir haline gelebilmesi hedefi için tüm mesai arkadaşlarımla birlikte idealist bir ekip ruhu, el ve gönül birliği ile hizmet etmeye devam edeceğim. Değerli hemşerilerim başta olmak üzere milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın, tüm siyasi partilerimizin, kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarının, oda ve meslek kuruluşlarının, toplumun diğer bütün kesimlerinin ve saygıdeğer basınımızın son derece hayati öneme haiz desteklerini, katkılarını, tecrübe ve bilgilerini esirgemeyeceklerine yürekten inanıyorum.

Bugüne kadar başlanmış, devam eden ve planlanan bütün projeleri titiz bir şekilde takip edip sonuçlandırırken, halkımıza daha iyi hizmet sunmayı amaçlayan çok sayıda yeni projeleri de inşallah en kısa sürede planlayıp hayat geçireceğiz.

Bu bağlamda, ilimizin milletvekilleri, kamu ve sivil toplum kuruluşları ile de tam bir uyum ve dayanışma örneği sergileyerek el birliği ile Adıyaman’a unutulmaz hizmetler sunan ve arkasında hoş bir sada bırakarak ayrılan bir önceki Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’a yeni görev yeri olan Adana’da başarılar diler, gönül dolusu selamlarımı iletirim.

Bu vesileyle, tüm Adıyamanlı kardeşlerimin Ramazan ayını tebrik ediyor, bu mübarek ayın  mukaddes ikliminin gönüllerimizin arınmasına ve birlikteliğimizin daim olmasına vesile olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz