Son Dakika
17 Mart 2018 Cumartesi

“Adıyaman Kabuğunu Kırmak Üzere”

21 Nisan 2017 Cuma, 10:41

Adıyaman Tanıtım Günlerine siyasilerden yoğun ilgi

“Adıyaman Kabuğunu Kırmak Üzere”

 

TBMM Başkanı İsmail Kahraman:- “Türkiye makas değiştirmiştir”  Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli:   “Adıyaman bu kadim milletin örneklerinden bir tanesidir”  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu:   – “Adıyaman’a 11 milyar yatırım yaptık. Adıyaman her şeyin en güzeline layık”   TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın:  “Adıyaman artık kabuğunu yırtmak üzere; Türkiye de, Adıyaman da 2023 hedeflerine bir bir ulaşıyor”

Adıyaman Tanıtım Günlerine katılan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, referandum sonucuna ilişkin, “Sistemimiz değişmiştir, Türkiye makas değiştirmiştir. İnşallah hayırlı, uğurlu olacak. Bu yarışta Adıyaman öncelik aldı, tebrik ediyorum” dedi.

Adıyaman Belediyesi ve Adıyaman Valiliği öncülüğünde Ankara’da gerçekleştirilen Adıyaman Tanıtım Günleri büyük bir coşkuyla misafirlerini ağırlamaya başladı.

20-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Adıyaman Tanıtım Günleri’ coşkulu bir törenle başladı.

Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde misafir kabulüne başlayan Tanıtım günlerinin açılış programına, TBMM Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın Ve Adıyaman Belediye Başkanı F.Hüsrev Kutlu katıldı.

‘Huzur ve Barış Kenti’ temasıyla başlayan ‘Tanıtım Günleri’nde yer alan Adıyaman Belediyesi, Adıyaman’ın kültürünü, tarihini ve doğasını Ankara’da bulunan yerli ve yabancı turistlere tanıtmak için broşürler hazırlayıp, çeşitli ikramlarda bulundu.

Davul şov ve halk oyunları ile start alan Adıyaman Tanıtım Günleri’nin açılış töreninde konuşan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, “Huzur ve barış şehri  olan Adıyaman’ımız ancak anlatılmaz yaşanır. Bu gün açılışını yaptığımız tanıtım günleri vesilesiyle Adıyaman’ı görmek istemesine rağmen göremeyen Ankara’daki vatandaşlarımıza bu güzel kentin güzelliklerini göstermeyi amaçlıyoruz. Gelip güzellikleri yerinde görsünler. Bu vesile ile açılışa katılan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Biz bölünmeyiz, bölünmeyeceğiz

Etkinlikte bir konuşma yapan TBMM Başkanı Kahraman, 16 Nisan’da yapılan referandum sonucuna ilişkin, “Sistemimiz değişmiştir, Türkiye makas değiştirmiştir. İnşallah hayırlı, uğurlu olacak. Bu yarışta Adıyaman öncelik aldı, tebrik ediyorum. Herkes fikrini ortaya koyacak; demokrasinin gereğidir. Biz bölünmeyiz, bölünmeyeceğiz. Bir bütünüz bunu 15 Temmuz’da gösterdik. Parti rozeti yoktu, bayrağımız vardı” diye konuştu.

 

Adıyaman bu kadim milletin örneklerinden bir tanesidir

Adıyamanlıları Ankara’da görmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Başbakan Yardımcısı Canikli ise Adıyaman’ın çok önemli bir şehir olduğuna dikkat çekerek, “Adıyamanlılar, Ankara hoş geldiniz. İyi ki geldiniz, bizim de yüzümüzü güldürdünüz. Öteden beri Adıyaman’a bir ziyaret planlıyorduk ama realize edemedik, nasip olmadı, hep bir engel çıktı. Biz bu ziyareti gerçekleştirememenin hüznü içerisindeyken bu organizasyon; tabii burada Adıyaman’ı tam olarak hissetmek, o derinli yaşamak mümkün değil, onu ancak Adıyaman’a giderek hissedebilirsiniz. Ama yine de bir nebze olsun oradan esintiler var Ankara’da şu anda.  Adıyaman bu kadim milletin örneklerinden bir tanesidir. Anadolu şehri, Anadolu insanı ve Anadolu’nun bozulmamış değerlerini, güzelliklerini, kültürel renklerini en iyi şekilde bünyesinde barındıran onu muhafaza edebilmiş bir şehrimizdir. Anadolu’nun kendisidir. Bu milletin en önemli unsurlarından bir tanesidir” ifadelerini kullandı.

 

Adıyaman her şeyin güzeline laiktir

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu da Adıyaman’ın AK Parti hükümeti öncesinde “unutulmuş bir il” olduğunu belirterek, “Hükümetimizden önce Adıyaman unutulmuş bir ildi. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanlığı döneminde 2003 yılında bana dedi ki, ‘Veysel Hoca, Adıyaman’daki bütün işler durmuş; hiçbir inşaat yok, sulama yok, baraj yok gideceksin ne gerekiyorsa yapacaksın’ talimatını verdi. Hakikaten şu ana kadar hükümet olarak biz Adıyaman’a 11 milyar yatırım yaptık. Gerçekten muhteşem oldu. Adıyaman her şeyin güzeline layık. Buna yürekten inanıyorum” dedi.

 

Adıyaman artık kabuğunu yırtmak üzere

Kendisi de Adıyamanlı olan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ise memleketi ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Adıyaman’ın saklı güzelliklerini burada sergileyeme çalıştık. Adıyaman binlerce yıl pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, milattan önceye dayanan geçmişiyle yer altı ve yer üstü kaynaklarıyla var olmaya çalışmış bir şehir. Son 15 yılda muazzam kamu ve özel sektör yatırımlarıyla Adıyaman artık kabuğunu yırtmak üzere. Türkiye de, Adıyaman da 2023 hedeflerine bir bir ulaşıyor. Adıyaman örnek kişiliğiyle, şahsiyetiyle, onuruyla, ülkesine, milletine bayrağına sadakatiyle her zaman kendini tüm Türkiye’ye ziyaret etmiştir. Bu güne kadar duasıyla desteği hep bizlerin yanında olmuştur.“

Konuşmaların ardından Latif Doğan ve Kahtalı Mıçı davetlilere doyumsuz bir konser verdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: