Son Dakika
19 Nisan 2018 Perşembe

Adıyaman Anadolu Lisesinde Aşure İkramı

15 Kasım 2014 Cumartesi, 10:37

Adıyaman Anadolu Lisesinde Aşure İkramı

 

Adıyaman Anadolu Lisesi 13 Kasım 2014 Perşembe günü saat 14:30’ da okul yerleşkesinde Muharrem ayı Kerbela Şehitlerini anma ve Aşure Programı gerçekleştirdi.

Okul Müdürü Abdulkerim Işık; “Aşure programımız oldukça anlamlı ve amacına dönük geçti. Davetimize icabet eden; Tüm Misafirlerimize, Velilerimize, Öğretmen ve Öğrencilerimize, Okul-Aile Birliğimize, Kanaat önderlerimize, mahalle halkımıza en içten duygularımızla teşekkür ederim. Çocuklarımız ve gençlerimizin sahip olmasını istediğimiz bu tür değerlerimizin; Kerbela hadisesinin zihinlerde diri tutulmasını, aşure geleneğinin bu toplumda yaşatılması birlik/beraberlik ve paylaşmanın çimentosu olmasını temenni ediyorum. Dedi.

Aşure programına okulun öğretmen, öğrenci, velileri ile Vali Yardımcısı Murat Süzen, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel, İlimiz Protokolünde birim amirleri, Okul Müdürleri, İlimizde bilinen tüm Alevi kanaat önderleri ve Dedeleri ve Mahalle halkı yoğun katılım gösterdi. Konuşmaların, şiir ve duanın ardından hazırlanan 1000 kişilik aşure misafirlere ikram edildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: